Rochiţa mea gri

Astãzi pentru cã este o zi foarte mohorâtã şi ploioasã, m-am gândit sã vã arãt rochiţa mea gri, care este de altfel, şi una dintre rochiţele mele preferate.

Este fãcutã de Persida Dobrin, prietena mea super talentatã (şi nu exagerez cu nimic, dar vã povestesc altã data despre talentele ei dãcã doriţi) care mi-a fãcut şi cele douã rochiţe pe care le vedeţi în cele 3 headere. Apropo, vã plac noile headere?

Revenind la rochiţa mea gri, îmi place pentru cã este foarte comodã, o pot purta cu sau fãrã cordonul cu fundiţã, nu este nici elegantã, nici de mers la piaţã, îmi aminteşte de unul dintre personajele mele preferate, Jane Eyre şi cel mai important, îmi vine perfect. Acesta este avantajul lucrurilor fãcute pe comandã 😀

Pozele sunt fãcute de Miruna Minculescu în studioul FotografulTAU special pentru acest articol.

Vã place rochiţa?

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

14 Comments on Rochiţa mea gri

  1. Iioana4
    28 May, 2012 at 15:48 (8 years ago)

    De mult timp imi doresc sa gasesc rochite pentru mine si nu reusesc iar la comanda …nu am unde sa imi fac. Rochita asta e superba!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      28 May, 2012 at 16:04 (8 years ago)

      Multumesc Ioana! Ti-o recomand cu drag pe Persida, dar singurul dezavantaj ar fi ca este in Bucuresti 🙁 Te pup!

      Reply
    • Ioana Dumitrache
      28 May, 2012 at 16:05 (8 years ago)

      Multumes Corina, cum mai este in Londra? Ploua asa urat ca la noi? Te pup!!

      Reply
  2. Adee
    28 May, 2012 at 16:08 (8 years ago)

    Cute tare rochita!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      28 May, 2012 at 18:48 (8 years ago)

      Multumesc Adee, este meritul Persidei! Te pup!

      Reply
  3. Lala
    28 May, 2012 at 16:14 (8 years ago)

    Imi foarte place place aceasta rochita, iar tu arati superb in ea <3

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      28 May, 2012 at 18:48 (8 years ago)

      Lala esti o draguta, iti multumesc frumos. Te pup!

      Reply
  4. Antoaneta
    28 May, 2012 at 16:28 (8 years ago)

    Draga Ioana,imi place rochita si imi placi si tu…..ce bine iti sta….esti asa ca o floare sau ca un fljuturas …mie asa imi dai impresia din poze …pupici Neta

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      28 May, 2012 at 18:47 (8 years ago)

      Multumesc Neta pentru gandurile frumoase, te pup!

      Reply
  5. Miu Miu
    28 May, 2012 at 19:12 (8 years ago)

    E super cute :X cea mai frumoasa rochie e aia de se aseaza perfect pe tine :X

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      28 May, 2012 at 19:40 (8 years ago)

      Uh, multumesc! Este superba Adele si o ador!

      Reply

1Pingbacks & Trackbacks on Rochiţa mea gri

  1. […] întors vineri seara în România şi de la aeroport m-am dus direct la Persida acasã pentru a-mi lua rochia pe care urma sã o port a doua zi la nunta unor prieteni dragi şi de […]