Rujul anului 2012 – Rouge Rock 203

Probabil existã şi printre voi persoane care cred cã eu am o cãruţã de rujuri acasã. Este adevãrat cã îmi plac extraordinar de mult rujurile, dar sã ştiţi cã sunt o persoanã destul de cumpãtatã şi cã îmi cumpãr un singur ruj pe lunã (dacã primesc vreun ruj, vã daţi seama cã nu îl refuz :p)

Ca sã aleg rujul pe care îl voi cumpãra într-o lunã, recunosc, fac un fel de casting de rujuri :))) Mã uit la cele mai recente lansãri, pun pe listã toate rujurile care mi-au plãcut şi mi-au rãmas în minte, merg în magazine şi le testez texturile şi în final aleg unul singur. Nu conteazã dacã ma va costa 150 lei sau doar 27 lei, tot unul singur cumpãr.

Rujul pe care îl aleg trebuie sã fie “piesã”, adicã sã fie atât de frumos şi deosebit încât sã se integreze perfect ca o piesã de colecţie printre cele pe care le am deja.

Rujul pe care vreau sã vi-l prezint astãzi este cumpãrat la sfârşitul lunii august şi este rujul lunii septembrie.  El este preferatul meu de anul acesta şi în ciudat faptului cã au trecut atâtea rujuri luni de când l-am cumpãrat este încã preferatul meu, cel mai deosebit şi cel mai apreciat de cãtre persoanele din jur.
Rouge Rock 203 de la Yves Saint Laurent face parte din gama Rouge Pur Couture – The Mats care a apãrut în aceastã toamnã în colecţia Contemporary Amazon.  

Mai am un ruj din gama Pur Couture şi îmi plac ambele foarte mult: ambalaj, texurã, pigmentaţie şi rezistenţã. Într-adevãr sunt deosebite şi dintre toate rujurile ale caselor de lux pe care le-am încercat, prefer gama Pur Couture.

Rouge Rock 203 este una dintre cele 4 nuanţe mate din noua gamã. Formula este una deosebitã, mult mai matã şi mai pigmentatã, pot spune mai plinã. Acoperirea este perfectã dintr-un singur strat, dar eu nu mã simt bine pânã nu aplic 3. Iniţial aceastã gamã, The Mats, trebuia sã fie una în ediţie limitatã, dar ieri (ca o obsedatã ce sunt) am fost sã mã înteresez când vor ieşi de pe piaţã, iar fetele din Sephora mi-au spus cã vor intra în gama permanentã. Încã mai am câteva îndoieli sufleţelul meu, dar sper sã  fie doar paranoia mea. Singurul minus pe care îl pot gãsi acestui ruj este preţul de 150lei.

Declar Rouge Rock 203 din gama The Mats Rouge Pur Couture de la YSL – Rujul anului 2012!

Sã-mi spuneţi dacã sunteţi de acord cu alegerea mea şi ce pãrere aveţi de strategia mea cu un ruj pe lunã 🙂

L-am purtat aici:

si aici..

Si ieri la intalnirea cu Iguanitza 🙂

 

Vai, doamnelor am uitat sa public testul şerveţelului! Dupã 6 pupici sãnãtoşi pe şerveţel, buzele arãtau aşa 🙂

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

39 Comments on Rujul anului 2012 – Rouge Rock 203

    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:21 (7 years ago)

      Este cu adevarat deosebit! <3

      Reply
  1. Monica
    29 December, 2012 at 17:27 (7 years ago)

    intr-adevar, e supeerrb rujul.Isi merita acest titlu.

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:22 (7 years ago)

      Ma bucur ca esti de acord cu mine 😀

      Reply
  2. Sihaya's World
    29 December, 2012 at 17:27 (7 years ago)

    Chiar ca rujul asta e nemaipomenit si iti vine nemaipomenit, la el m-am gandit in timp ce asteptam sa se deschida postarea. 😀

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:22 (7 years ago)

      Pai daca nu el merita acest titlu, atunci cine? :p

      Reply
  3. Clarra
    29 December, 2012 at 17:32 (7 years ago)

    Este superb rujul, dar tu esti cea care il innobileaza! iti sta atat de bine cu el!

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:23 (7 years ago)

      Ce frumos ai spus, iti multumesc! <3

      Reply
  4. Ana Maria Tatucu
    29 December, 2012 at 17:39 (7 years ago)

    Rujurile de la YSL sunt intr-adevar speciale, eu am avut cateva si toate au fost de calitate excelenta. Iti sta foarte bine cu nuanta aceasta.

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:24 (7 years ago)

      Multumesc Ana Maria! Ai incercat si alte game in afara de Pur Couture? Ce imi recomanzi?

      Reply
      • Ana Maria Tatucu
        30 December, 2012 at 10:58 (7 years ago)

        Am folosit Lip Twins, imi placea mult ambalajul, ca un tub magic, cum il invarteai aveai ruj, glos si o pensulica infipta in capat :). Ca si format era super, imi placea enorm glosul din acest format, era ceva intre balsam de buze si glos. Am folosit si Pure Shine, care e ca un ruj-balsam, mai transparent, un singur defect a avut, s-a inmuiat cam repede si dupa ceva vreme, a trebuit sa il arunc,

        Reply
  5. Mariana
    29 December, 2012 at 17:42 (7 years ago)

    este superb…imi doresc si eu unul…si tie chiar iti sta foarte bine, iti pune si ochii in evidenta

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:31 (7 years ago)

      Multumesc Mariana. Eu cred ca pentru fiecare femeie exista o nuanta perfecta de rosu care sa o complimenteze, trebuie doar sa incerci!

      Reply
  6. Maria
    29 December, 2012 at 17:53 (7 years ago)

    Iti vine perfect rujul asta. Si da, merita titlul cu varf si indesat.
    Strategia mi se pare cel putin interesanta, ar trebui sa o aplic si eu la oje, pentru mine un ruj pe luna e cam mult 🙂

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:25 (7 years ago)

      Chiar stateam astazi sa ma intreb daca in luna ianuarie sa imi cumpar un ruj sau sa nu. Ma gandesc ca am destule care imi plac mult acum si poate ar trebui sa iau o pauza..

      Reply
  7. Cosmina
    29 December, 2012 at 17:59 (7 years ago)

    e superb, e divin! <3

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:26 (7 years ago)

      Si eu cred la fel 😀

      Reply
      • Cosmina
        30 December, 2012 at 07:44 (7 years ago)

        se ved calitatea, chiar e n ruj care-si erita institia pe deplin.

        Reply
  8. Maria
    29 December, 2012 at 18:00 (7 years ago)

    Vai, Ioana este superb! Se potriveste perfect tinutei mele de revelion. Din sephora ziceai ca l-ai luat? Trebuie sa mi-l cumpar neaparat!

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:27 (7 years ago)

      Buna Maria!

      Il gasesti in Sephora, in Marionnaud nu au adus aceasta gama, chiar ieri am intrebat. Te pup!

      Reply
  9. Delia
    29 December, 2012 at 18:07 (7 years ago)

    Culoarea e pur si simplu superba!

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:30 (7 years ago)

      Si eu il ador <3

      Reply
  10. Alina Anghel
    29 December, 2012 at 18:11 (7 years ago)

    Este nemaipomenit rujul si-ti sta minunat cu el! Clar merita titlul 😉

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:28 (7 years ago)

      Yuhuu, aveam putine emotii 🙂

      Reply
  11. cris
    29 December, 2012 at 18:21 (7 years ago)

    E foarte frumos rujul 🙂
    Pare ca merita investitia, mai ales acum ca ai pus si pozele cu testul servetelului 🙂

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:29 (7 years ago)

      La capitolul rezistenta si pigmentatie trec testul servetelului. Usuca putin buzele daca il porti multe ore, dar asa se comporta orice produs pe care il tii pe buze mai multe ore si nu este un balsam hidratant

      Reply
  12. Alice wonders
    29 December, 2012 at 20:01 (7 years ago)

    Eram sigura ca asta e ‘The one’!

    Reply
    • Ioana
      30 December, 2012 at 00:30 (7 years ago)

      Hihi, dar ce spui, isi merita titlul?

      Reply
      • Alice wonders
        10 January, 2013 at 11:26 (7 years ago)

        Sa stii ca m-am gandit mult daca sa mi-l iau de pe Feelunique, sunt inca in tratative cu mine.

        Reply
  13. Micsa speranta
    30 December, 2012 at 04:20 (7 years ago)

    Divin si iti vine super.sarbatori fericite.

    Reply
    • Ioana
      9 January, 2013 at 14:56 (7 years ago)

      Multumesc, te pup!

      Reply
  14. ale saioc
    30 December, 2012 at 13:34 (7 years ago)

    eram sigura ca vei alege un ysl… adevarul e ca sunt incredibie :X:X

    Reply
    • Ioana
      3 March, 2013 at 22:31 (7 years ago)

      Sunt, sunt 😀

      Reply
  15. federova
    30 December, 2012 at 16:20 (7 years ago)

    Eram sigura ca el e! 😛
    Love your lips! 😀

    Reply
    • Ioana
      9 January, 2013 at 14:57 (7 years ago)

      Isi merita titlul, nu? 😀

      Reply
  16. Anda Zelenca
    30 December, 2012 at 23:33 (7 years ago)

    Oh Gooooood! Ce minunatie!:X I need it!:X:X:X

    Reply
    • Ioana