Machiajul de marţi: Adela Popescu “Bun ramas” Video Inspired

Machiajul de marţea aceasta este inspirat de cel purtat de Adela Popescu în videoclipul piesei “Bun rãmas” pe care o cântã împreunã cu DJ Project. Melodia îmi place mult, clipul la fel, dar cel mai mult mi-a atras atenţia acest machiaj colorat cu roz, albastru şi mov pe care am încercat sã îl interpretez şi eu în acest articol.

Din pãcate nu am apucat sã fac decât douã fotografii la lumina naturalã a zilei, aşa cã nu mã prezint în faţa voastrã cu nişte fotografii de calitate, dar mai învãţ.

Am încercat sã aflu cine este autorul acestui machiaj, dar nu am gãsit deloc informaţii despre make-up artistul care s-a ocupa de Adela pentru acest videoclip.

Am devenit expertã în print screen-uri pe YT, aşa cã mai jos aveţi pozele de inspiraţie.

Sper sã vã placã!

PS: În cazul în care aţi ratat machiajul de sãptãmâna trecutã, îl gãsiţi aici.

 

 

 

Dacã v-a plãcut machiajul nu uitaţi sã îmi spuneţi acest lucru printr-un comentatiu, like sau share, dacã mai aveţi întrebãri puteţi folosi de asemenea cãsuţa de comentarii sau adresa de email ioana@ioanadumitrache.ro şi dacã nu v-a plãcut aştept sã îmi spuneţi de ce :)

Nu uitaţi sã vã înscrieţi la Giveaway:

Name Day Giveaway!

Sã vã abonaţi la Newsletter (gãsiţi cãsuţa de abonare în coloana din dreapta)

Sã mã urmãriţi pe:

Facebook – https://www.facebook.com/IoanaDumitracheBlog

Twitter – https://twitter.com/IoanaDumitrache

Pinterest – http://pinterest.com/ioanadumitrache/

Şi nu uitaţi de codul de 15% reducere “BFF01” la produsele CHI, label.m, Bruno Vassari şi Pevonia Botanica pe site-ul http://luxbeauty.ro/

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

25 Comments on Machiajul de marţi: Adela Popescu “Bun ramas” Video Inspired

  1. Alex
    22 January, 2013 at 16:09 (7 years ago)

    super.ti-a iesit parca mai dragut decat machiajul din videoclip 🙂

    Reply
    • Ioana
      22 January, 2013 at 16:17 (7 years ago)

      Multumesc Alex! <3

      Reply
      • Daniela
        5 February, 2013 at 21:09 (7 years ago)

        Asa mi se pare si mie!:)

        Reply
  2. Andreea A
    22 January, 2013 at 16:12 (7 years ago)

    De fata asta Adela nu-mi place, dar de tine da 😀

    Reply
    • Ioana
      22 January, 2013 at 16:17 (7 years ago)

      😀 Sigur nu zici doar pentru ca ma cunosti? :p

      Reply
  3. Delia
    22 January, 2013 at 16:12 (7 years ago)

    Sa te machiezi mai des cu mov, iti scoate ochii in evidenta 😀

    Reply
    • Ioana
      22 January, 2013 at 16:21 (7 years ago)

      Eu nu prea folosesc culori…mai mult nuante neutre, dar asa ar trebui sa fac 😀

      Reply
    • Ioana
      22 January, 2013 at 16:24 (7 years ago)

      multumesc :*

      Reply
  4. Anda
    22 January, 2013 at 16:14 (7 years ago)

    Cand exersam si pe mine?

    Reply
    • Ioana
      22 January, 2013 at 16:24 (7 years ago)

      :)))) Nu am tot exersat si pe tine?

      La botez! :p

      Reply
  5. kleo
    22 January, 2013 at 16:15 (7 years ago)

    sooo pretty :X

    Reply
  6. Silvia Herself
    22 January, 2013 at 17:22 (7 years ago)

    Foarte misto ca faci si machiaje inspirate de vedete de pe la noi 😉

    Reply
  7. Dorina
    22 January, 2013 at 17:35 (7 years ago)

    Ti-a iesit superb machiajul. Imi place mult!

    Reply
  8. Bianca Popescu
    22 January, 2013 at 17:37 (7 years ago)

    Wow Ioana, intotdeauna mi-ai placut , dar acum parca esti prea de tot! Ma uimesti cu perfectiunea ta enervanta 🙂 You look too good for words ! The hair and make up scream your name. Daca as fi in locul tau cred ca numai asa as iesi din casa. Din fericire tu esti plina de creativitate si mereu ne uimesti cu un nou look superb ! Just keep up the good work ?

    Reply
  9. Chocolate
    22 January, 2013 at 18:24 (7 years ago)

    Eu te sfatuiesc sa nu mai pui raa aia alba la poze ca sa se vada mai bine machiajul. Toata atentia mi-e atrasa de rama.

    Reply
  10. Miu Miu
    22 January, 2013 at 21:24 (7 years ago)

    Ce schimbata e Adela in pozele astea, daca nu citeam titlu nu stiam ca e ea, parca mai mult aduci tu cu ea decat…;))

    Reply
  11. Camy
    23 January, 2013 at 06:43 (7 years ago)

    E superb machiajul :X

    Reply
  12. schuster
    23 January, 2013 at 11:04 (7 years ago)

    chiar frumos

    Reply
  13. Tone Monica
    20 July, 2013 at 12:11 (7 years ago)

    foarte frumos ti-a iesit!

    Reply
    • Ioana
      20 July, 2013 at 12:12 (7 years ago)

      Multumesc!! :*

      Reply
  14. Bianka Vintila
    20 July, 2013 at 12:34 (7 years ago)

    super machiajul, maine avem o nunta asa ca m-ai inspirat :*

    Reply
  15. stanciu daniela
    20 July, 2013 at 12:35 (7 years ago)

    Simplu, dar chic! Imi place!

    Reply
  16. Beauty by Coco
    20 July, 2013 at 12:48 (7 years ago)

    Vai ce frumos 🙂 Ti-a ieșit tare bine.

    Reply
  17. Tone Monica
    22 September, 2013 at 16:12 (7 years ago)

    foarte frumos a iesit! cu siguranta o sa incerc sa-l recreez 🙂

    Reply