Machiajul de marţi: Jenna Tatum Dewan Inspired

Pãstrez fotografia de mai jos în calculator de câteva luni cu scopul de a reproduce machiajul purtat de frumoasa actriţã care a interpretat-o pe Nora în Step Up.  Pe atunci gândeam ce cuplu frumos face cu Channing, iar acum mã cuprinde un suav sentiment de gelozie când mã gândesc la asta :))))

Machiajul este unul simplu, dar sofisticat care inspirã prospeţime. Mergând pe ideea de less is more sunt sigurã cã Jenna nu a dat greş cu aces look.

Sper sã vã placã interpretarea mea şi dacã aveţi întrebãri legate de produsele folosite, nu ezitaţi sã le lãsaţi în cãsuţa de comentarii.

 

Machiajul ochilor:

———————————————————————————————————————————————–

Dacã v-a plãcut acest machiaj  nu uitaţi sã îmi spuneţi acest lucru printr-un comentatiu, like sau share, dacã mai aveţi întrebãri puteţi folosi de asemenea cãsuţa de comentarii sau adresa de email ioana@ioanadumitrache.ro şi dacã nu v-a plãcut aştept sã îmi spuneţi de ce

Nu uitati sa va inscrieti la Giveaway-ul Aniversar! 

Sã vã abonaţi la Newsletter (gãsiţi cãsuţa de abonare în coloana din dreapta)

Sã mã urmãriţi pe:

Facebook – https://www.facebook.com/IoanaDumitracheBlog

Twitter – https://twitter.com/IoanaDumitrache

Pinterest – http://pinterest.com/ioanadumitrache/

Şi nu uitaţi de codul de 15% reducere “BFF01” la produsele CHI, label.m, Bruno Vassari şi Pevonia Botanica pe site-ul http://luxbeauty.ro/

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

34 Comments on Machiajul de marţi: Jenna Tatum Dewan Inspired

  1. Katyna
    5 February, 2013 at 15:43 (7 years ago)

    Da, am o intrebare: ce ruj avem in aceste minunate poze? 😀

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 15:44 (7 years ago)

      Multumeeesc 😀

      Este Rimmel Lasting Finish by Kate Moss nuanta 102 + glossul Sugarbomb de la Benefit (doar pentru luciu)

      Reply
      • Katyna
        5 February, 2013 at 15:48 (7 years ago)

        Bun, s-a notat!

        Reply
  2. Liz Luca
    5 February, 2013 at 16:16 (7 years ago)

    Eyeliner-ul este bestial, ce produs e?

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:53 (7 years ago)

      Este Aqua Black de la Make Up For Ever 😀

      Reply
  3. Camy
    5 February, 2013 at 16:48 (7 years ago)

    Foarte frumos!
    Si eu imi machiez des ochii asa si aplic un ruj rosu 🙂

    Reply
  4. Cristina Penciuc
    5 February, 2013 at 17:07 (7 years ago)

    Superb machiajul, in genul meu, simplu si de efect! Ai ochii frumosi!:)

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:51 (7 years ago)

      Multumesc Cristina 😀

      Reply
  5. Monica- Alina aur
    5 February, 2013 at 17:39 (7 years ago)

    foarte frumos.E atat de fresh acest machiaj . Pupiiici

    Reply
  6. cris
    5 February, 2013 at 17:40 (7 years ago)

    Ti-a iesit foarte frumos! Love it 🙂

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:51 (7 years ago)

      Thank you! <3

      Reply
  7. Monica- Alina aur
    5 February, 2013 at 17:40 (7 years ago)

    Mie mi-ar placea sa stiu ce blush si iluminator ai folosit.
    mersi

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:51 (7 years ago)

      Pentru iluminarea fetei am folosit o pudra pulbere al carui brand nu il mai stiu si iluminatorul Fontana Contarini

      Reply
  8. Tone Monica
    5 February, 2013 at 18:41 (7 years ago)

    ador machiajul tau, mi-ar place sa ajung si eu sa trag asa eyelinerul cu codita, vreun sfat?

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:50 (7 years ago)

      Practice makes it perfect 🙂
      Singurul sfat este sa exersezi.
      Si eu imi pierd indemanarea daca nu ma dau cu tus o saptamana 😛

      Reply
  9. Raluca L.C.
    5 February, 2013 at 19:29 (7 years ago)

    Imi place foarte mult interpretarea ta! E un machiaj fresh si de efect. Rujuletul e foarte fain!
    Sunt o mare fan a filmului Step Up, m-am uitat la toate asa-zisele continuari, dar parca tot prima parte mi-a ramas lipita de suflet.

    Reply
  10. Mihaela
    5 February, 2013 at 19:54 (7 years ago)

    Wow,superb ti-a iesit…imi poti spune ce fond de ten ai folosit?

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:49 (7 years ago)

      Match Perfection de la Rimmel London

      Reply
  11. Flavia
    5 February, 2013 at 20:35 (7 years ago)

    si eu sunt interesata de fondul de ten ! 🙂 superb machiajul, felicitari!

    Reply
    • Ioana
      5 February, 2013 at 20:49 (7 years ago)

      Flavia fondul de ten este Match Perfection de la Rimmel London 😀

      Reply
  12. Georgia
    5 February, 2013 at 22:03 (7 years ago)

    Foarte frumos iti sta! Rujul e intr-adevar superb. Te pup!

    Reply
  13. Ioana Rosu
    6 February, 2013 at 07:24 (7 years ago)

    Foarte dragut, exact genul meu de machiaj. Doar ca al meu nu arata asa de bine ca al tau. De fiecare data cand vad cate un machiaj la tine pe blog ma intreb oare cand voi ajunge si eu sa pot face asa ceva cu manutele mele.

    Reply
  14. fb Tudorache Violeta
    6 February, 2013 at 09:09 (7 years ago)

    Superb machiajul!!! Imi place la nebunie, mi-ar placea sa-mi iasa si mie un asa machiaj! Superb tot! Felicitari Ioana!!!

    Reply
  15. Aurora
    6 February, 2013 at 11:29 (7 years ago)

    Superba!!!>3
    Blush-ul??este foarte frumos aplicat:)

    Reply
  16. kriss
    7 February, 2013 at 07:23 (7 years ago)

    superb machiajul. esti f priceputa,lectii in particular nu dai? 🙂 as avea nevoie de cateva sfaturi

    Reply
  17. MARINESCU FELICIA ADRIANA
    7 February, 2013 at 18:55 (7 years ago)

    esti foarte frumoasa,am insa o intrebare:care crezi ca este cel mai bun fond de ten?Sa aiba cea mai buna acoperire?Multi pupici

    Reply
  18. Lili
    12 February, 2013 at 10:07 (7 years ago)

    Superb machiaj,te rog spune-mi un fond de ten pt un ten ffff uscat si ridat,merci frumos!!!

    Reply
  19. AndreeaEyya
    19 March, 2013 at 11:44 (7 years ago)

    Ahhh ce dor imi era sa-ti comentez o postare!
    O ador pe Jenna, e o finuta si o draguta.Ai interpretat foarte frumos machiajul. Muah

    Reply
  20. Lorena
    16 June, 2013 at 10:38 (6 years ago)

    Frumoaso! imi place cum ai trasat linia de tus♥

    Reply
  21. Violeta Tudor
    19 July, 2013 at 13:01 (6 years ago)

    Buna Ioana! Imi poti spune, te rog ,daca asta e culoarea naturala a parului tau si daca da, este un saten inchis spre castaniu?
    Ce culoare este creionul de sprancene folosit si cum aleg culoarea potrivita mie?
    Imi place foarte mult acest machiaj si mi se pare perfect realizat. Mult succes in continuare si o zi frumoasa!

    Reply
    • Ioana
      19 July, 2013 at 18:36 (6 years ago)

      Buna Violeta,

      Aceea este culoarea mea naturala. In limbajul hairstylistilor este un 7, un blond inchis. Stiu ca suna ciudat dar ei clasifica altfel nuantele. Cel mai bine cauti o vopsea cu nr 7.
      La sprancene daca nu ma insel am folosit Aqua Brow de la Make Up For Ever nuanta 15. In general sprancenele trebuie sa fie cu 1-2 tonuri mai deschise decat nuanta parului. Daca esti blonda deschis, alege o nuanta mai inchisa.
      Multumesc si te mai astept oricand cu drag!

      Te pup

      Reply
  22. Sosea Adelina
    5 January, 2014 at 15:21 (6 years ago)

    De sprancene,ne puteti spune cate ceva??

    Reply
  23. Macy
    5 January, 2014 at 17:19 (6 years ago)

    Sincer, comparand pozele, tu esti mult mai draguta decat aceasta actrita. Nu am vazut filmul si nu stiu cine e actrita (am pierdut ritmul), dar chiar e adevarul, fara linguseli 🙂

    Reply