Rujul lunii aprilie

Ştiu că trebuia să prezint rujul lunii aprilie în aprilie, însă din motive logistice (aparatul foto s-a stricat) acest lucru nu a mai putut fi posibil. Totuşi produsul merită atenţie aşa că mai bine mai târziu decât niciodată!

Aqua Rouge 16C este una dintre cele 5 nuanţe noi pentru vară care s-au alăturat celor permanente din gamă, iar fiecare are şi un lipliner corespondent.

 

Make Up For Ever a creat gamele AQUA pentru machiajul waterproof, iar rujul pe care vreau să vi-l prezint este unul rezistent la transfer. Nu este un lipstain, ci un ruj foarte pigmentat cu două capete: rujul propriu zis şi un gloss foarte lucios care oferă volum şi hidratare.

Eu prefer să nu mai aplic şi glossul, nu pentru că nu mi-ar plăcea efectul, ci pentru că sigur se găsesc câteva fire de păr atrase de el şi tot ce urasc mai tare este să se lipească de buze.

Prima dată aplic un strat subţire de ruj pe care îl las 1 minut să se usuce şi apoi mai aplic încă un strat mai generous care intensifică nuanţa. Rujul rezistă perfect toată ziua dacă nu mâncaţi. Singurul minus pe care i l-am găsit este că se ia din centrul buzelor dacă mănânci normal. Dacă mănânci atent, nu ai probleme. Bineînteles, ca orice ruj rezistent la transfer usucă buzele, iar după câteva ore tot ce vrei este să aplici un balsam (pe care apropo, îl poţi aplica în orice moment că nu îi afectează rezistenţa). Se demachiază greu, doar cu produse pe bază de ulei. Eu îl aplic fără contur şi dacă ai puţin exerciţiu nici nu ai nevoie.

Costă în jur 96-100lei şi îl găsiţi în Sephora. Nu mi se pare scump, chiar îşi merită fiecare bănuţ. Când mă mărit îmi pun Aqua Rouge pe buze, am zis!

Şi machiajul de sâmbătă (ignoraţi gaura din sprâncene, în realitate nu era vizibilă).

Vă place nuanţa? Ce parere aveţi de produsele Make Up For Ever?

Nu uitati sa ma urmariti pe Instagram!

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

44 Comments on Rujul lunii aprilie

  1. Aluculesei Brindusa
    3 June, 2013 at 16:12 (7 years ago)

    Multumim mult de prezentare,este o culoare placuta mie ,dar imi plac si caracteristicile enumerate de tine!

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 16:20 (7 years ago)

      cu mult drag! :*

      Reply
  2. Tone Monica
    3 June, 2013 at 16:13 (7 years ago)

    Ce s-a intamplat cu cele 2 fete care trebuiau sa primeasca reducerea de 20% la un produs Anastasia?..in alta ordine de idei rujul e superb, il vreau si eu!! produsele lor sunt foarte bune!!Cam scumpe dar bune, merita investitia!

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 16:19 (7 years ago)

      Inca nu le-am anuntat, dar remediez situatia 😀
      Si eu sunt fana produselor MUFE, chiar sunt calitative si merita sa investesti in ele!

      Reply
  3. zuza G
    3 June, 2013 at 16:14 (7 years ago)

    Frumiiiiiiiii !!!!!!! 😀

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 16:18 (7 years ago)

      Este, este 😀

      Reply
  4. Adriana
    3 June, 2013 at 16:15 (7 years ago)

    Au…ce frumos e! Cred si eu ca l-ai purta ca mireasa, motiv ptr care acum imi si sun prietena care se marita pe 13 iulie, de cand dorea ceva de calitate pentru ziua magica! Multumiri! Ii dau si link-ul articolului, desigur! Sper sa-i placa!

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 16:18 (7 years ago)

      Adriana sa stii ca aceasta gama are o paleta larga de nuante din care poate alege, sigur va gasi ceva sa ii placa. Te pup si iti multumesc ca ai trecut pe aici :*

      Reply
  5. Beauty by Coco
    3 June, 2013 at 16:22 (7 years ago)

    Ești foarte frumoasa! 🙂
    Machiajul iți vine perfect, îți evidențiază trăsăturile frumoase! 🙂

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 17:09 (7 years ago)

      Multumesc, draga Coco! Esti o scumpa, ca intotdeauna!

      Reply
  6. federova
    3 June, 2013 at 16:23 (7 years ago)

    Ce simpatica ai fost “Când mă mărit îmi pun Aqua Rouge pe buze, am zis!” :))
    Scump al naibi dar foarte faina nuanta, se potriveste perfect cu nuanta parului :P.

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 17:08 (7 years ago)

      Multumesc Fede! Pai am stat eu si m-am gandit ca daca vreau sa arate perfect toata ziua si sa mai pup putin si la mire, macar cat pentru poze, am nevoie de ceva rezistent :))))

      Reply
  7. Andreea
    3 June, 2013 at 16:35 (7 years ago)

    Pare un produs foarte bun! Si Revlon aveau ceva in genul. 🙂
    P.S. Si eu mai observ gauri in sprancene la poze, desi in real life nu se vad si nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se spuna ca ar fi in neregula.

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 17:05 (7 years ago)

      In poze apar toate imperfectiunile pe care ochiul nu le percepe, este frustrant cand fac poze la machiaje :)))

      Reply
  8. Delia
    3 June, 2013 at 16:36 (7 years ago)

    superb!

    Reply
  9. Jully
    3 June, 2013 at 16:42 (7 years ago)

    Ma omori incet incet iar pe certificat va scrie “death by awesome lipstick”…in romana ofc, dar suna mai bine in engleza. 😛

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 17:05 (7 years ago)

      Hai ca esti culmea! :))))

      Reply
  10. Gheorghe Alexandra
    3 June, 2013 at 16:55 (7 years ago)

    wow…superba nuanta! chiar daca este stridenta se potriveste perfect cu ochii verzi si clar ca scoate orice femeie din anonimat..

    Reply
    • Ioana
      3 June, 2013 at 17:09 (7 years ago)

      Asa este! 😀

      Reply
  11. Aby
    3 June, 2013 at 17:17 (7 years ago)

    L-am admirat pe viu ( pe buzele tale) si arata superb! Ma bate gandul sa-l iau …hm…ma duc sa caut nuantele 😀

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:35 (7 years ago)

      Multumesc, draga Aby! Ma bucur mult ca ne-am vazut, ar trebui sa repetam experienta 😀

      Reply
  12. Adriana
    3 June, 2013 at 17:18 (7 years ago)

    Da, Ioana, prietena mea isi doreste o nuanta de corai 🙂 Si mai trec si eu pe aici, trec mereu, citesc si-mi place ce citesc dar nu am timp mereu sa comentez, din motive de bebita agitata 🙂 Felicitari pentru munca depusa si pentru ce imparti cu noi!

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:36 (7 years ago)

      Multumesc ca iti faci timp! Sa-ti traiasca bebita, sigur are o mamica cocheta 😀

      Reply
  13. Aghinitei Maria
    3 June, 2013 at 17:18 (7 years ago)

    O nuantaa f. atragatoare, imi place mult ! 🙂

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:38 (7 years ago)

      Hai ca ma faci sa rosesc! :”>

      Reply
  14. Dorina
    3 June, 2013 at 17:41 (7 years ago)

    E absolut superba culoarea si iti sta atat de bine cu el! 🙂

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:37 (7 years ago)

      Multumesc! 😀

      Reply
  15. ValentinaT50
    3 June, 2013 at 20:16 (7 years ago)

    Este foarte frumos.Si nuanta,dar mai ales textura.De multa vreme caut un ruj care sa-mi placa.E posibil ca acesta sa fie

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:39 (7 years ago)

      sa-mi spui daca te cucereste si pe tine 😀

      Reply
  16. Georgia
    3 June, 2013 at 21:05 (7 years ago)

    E supeeeerb si iti vine foarte frumos! 🙂 Pup

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:39 (7 years ago)

      Multumesc, te puuup! :*

      Reply
  17. mihaela pojogu
    4 June, 2013 at 07:02 (7 years ago)

    E foarte misto si mat si cu gloss, iti vine grozav de bine! 🙂

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:38 (7 years ago)

      Multumesc, draga mea! 😀

      Reply
  18. Ada
    4 June, 2013 at 12:14 (7 years ago)

    Ce nuanta frumoasa are rujuletul! Iti sta foarte,foarte bine cu aceasta culoare. O sa-l caut si eu prin magazine…
    Vroiam sa te intreb ce fond de ten ai folosit de mai sus? Arata asa bine tenul! Esti o draguta! 😉

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:38 (7 years ago)

      Ada sa stii ca am facut o combinatie intre Rimmel True Match si Bourjois Healthy Mix. Mi se pare ca da tenului un aspect satinat fara sa incarce 😀

      Reply
  19. Roxana
    5 June, 2013 at 11:27 (7 years ago)

    Sunt printre preferatele mele, mai ales fondul de ten. Nu ma pot obsinui cu genul asta de ruj, mi se usuca buzele prea tare. Prefer texturile mate de la MAC, rezista foarte bine.

    Reply
    • Ioana
      5 June, 2013 at 19:40 (7 years ago)

      si eu sunt fana produselor MUFE, chiar isi fac treaba. nu prea m-am impacat eu cu tusul din gama aqua, raman fidela Mac blacktrack. Insa, in general au produse foarte bune!

      Reply
  20. Ana-Maria Tatucu
    6 June, 2013 at 09:03 (7 years ago)

    Chiar ca esti Regina Rujurilor, stii sa ti le alegi si le si pui in valoare.

    Reply
    • Ioana
      6 June, 2013 at 12:50 (7 years ago)

      Hai ca exagerezi mai Ana!

      Reply
  21. Larisa Duță
    21 June, 2013 at 13:46 (6 years ago)

    Ce bine arată !
    Eu am această nuanță de la Rimmel London și o ador.

    Reply
    • Ioana
      17 July, 2013 at 16:47 (6 years ago)

      Despre Apocalips vorbesti, nu? Si eu as vrea sa le incerc, insa mi se par putin cam lucioase (adica prind par) :))

      Reply
  22. Larisa Duță
    2 September, 2013 at 18:37 (6 years ago)

    Arată foarte bine ! Tentant produs.
    Îți stă minunat cu roz !

    Reply