Top 3 produse preferate pentru conturarea sprâncenelor

Sunt sigură că aşteptaţi cu nerăbdare să aflaţi care sunt produsele mele preferate pentru conturarea sprâncenelor, însă adevărul este că nu am făcut niciodată un secret din acest lucru şi am mai menţionat în articolele cu machiaje de pe blog ce produse am folosit.

Acesta nu este de fapt un top pentru ca toate produsele îmi plac la fel de mult şi le alternez în funcţie de stare sau situaţie, fără a lua în considerare alt criteriu, aşa că sunt la fel de bune.

Ca nuanţă toate mi se par asemănătoare. Crema Aqua Brow şi gelul-cremă Dirty Blonde sunt produse waterproof, foarte potrivite şi recomandate vara, mai ales persoanelor cu ten mixt/gras care merg la piscină şi au nevoie de un produs care să reziste până la demachiere.

Aqua Brow de la Make Up For Ever este un produs revoluţionar pe care îl recomand cu toată încrederea. Este disponibil în 5 nuanţe care pot fi combinate între ele aşa că este imposibil să nu îţi găseşti nuanţa potrivită. Eu am varianta mai veche – Waterproof Eyebrow Corrector în nuanţa 0 care a fost rebranduit ca Aqua Brow, nuanţa 0 devenind 15. Produsul îl găsiţi în magazinele Sephora la preţul de 96 lei/5ml. Nu vă speriaţi de preţ, nu veţi reuşi să îl consumaţi într-un an.

MAC Fluidline Brow Gelcreme DIRTY BLONDE face parte dintr-o mini-colecţie în ediţie limitată în care au fost disponibile 3 nuanţe: Deep Dark Brunette pentru brunete, Redhead pentru roşcate (cred că ar fi fost perfect pentru Alexandra) şi Dirty Blonde pentru blonde. Deşi aveam crema corectoare de la MUFE şi eram super mulţumită, acest produs m-a făcut să îl doresc foarte tare şi după vreo 2-3 săptămâni în care eram în dubii dacă să-l cumpăr sau nu, m-am hotărât că nu se mai poate fără el! Din păcate nuanţa pe care mi-o doream déjà era sold out la MAC Băneasa, dar fetele au fost foarte drăguţe şi au sunat la celălalt magazin şi mi l-au rezervat prin telefon. How nice is that? 🙂

Produsul este aproape identic cu Aqua Brow, singurele diferenţe ar fi ambalajul şi faptul că într-un strat mai subţire MAC Fluidline se poate aplica mai diafan. Dacă insişti obţii exact acelaşi rezultat cu ambele produse. Îmi plac la fel de mult amândouă. Dirty Blonde nu cred că se mai găseşte pentru că a fost în ediţie limitată, însă puteţi suna la cele două magazine să întrebaţi. A costat în jur de 76 lei/3g.

Eu uram să îmi conturez sprâncenele cu creion pentru că mi se părea că oferă un rezultat foarte nenatural, însă părerea mi s-a schmbat după ce am primit MAC LINGERING Eye Brows Crayon pour les sourcils căruia i-am dat o şansă doar pentru că mi se potrivea nuanţa perfect. Şi bine am făcut! Cu acest creion pot obţine un rezultat şi mai natural decât cu cele două produse de mai sus şi este şi foarte uşor de folosit. Nu ştiu cât costă creionul pentru că eu l-am primit, însă cu siguranţă se găseşte în magazinele MAC din Băneasa Shopping City şi Bucureşti Mall.

Am folosit MAC Lingering în machiajele de aici şi de aici.

Am folosit MAC Fluidline Brow Gelcreme DIRTY BLONDE în machiajele de aici şi aici.

Am folosit Aqua Brow de la Make Up For Ever în machiajele de aici şi aici.

Şi dacă nu l-aţi văzut déjà, AICI găsiţi tutorialul de conturare a sprâncenelor step by step.

Care sunt produsele voastre preferate de conturare a sprâncenelor? Vă rog să-mi spuneţi în căsuţa de comentarii 😀

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

32 Comments on Top 3 produse preferate pentru conturarea sprâncenelor

  1. Andreea A
    1 August, 2013 at 13:35 (6 years ago)

    Lingering is THE SHIT! 😀

    Reply
    • Ioana
      1 August, 2013 at 15:59 (6 years ago)

      Ti se potriveste nuanta doamna?

      Reply
  2. Marchis Lorena
    1 August, 2013 at 13:40 (6 years ago)

    Chiar aveam nevoie de un articol de genul. De cand caut niste produse de calitate pentru conturarea sprancenelor. Mi se par totusi putin cam scumpe, dar daca se consuma asa greu atunci merita.

    Reply
    • Ioana
      1 August, 2013 at 16:01 (6 years ago)

      Sunt, doar la prima impresie pentru ca daca imparti pe fiecare luna presupun ca nu ti se pare mult sa dai 8 lei pe luna pentru produsul de sprancene. Doar ca trebuie sa ii dai pe toti o data 🙂

      Reply
  3. Alexandra Rotaru
    1 August, 2013 at 15:28 (6 years ago)

    Da, mi l-as fi luat si eu insa aveam nevoie de un magazin care sa imi dea in rate cu card avantaj si MAC nu face asta.. 🙁 Ma inteleg insa bine cu MUFE si nu imi pare rau 😀 Apropo am cautat de atatea ori postarea ta despre conturarea sprancenelor ca acum deja e in google suggestions doar daca scriu “Ioana”…=))

    Reply
    • Ioana
      1 August, 2013 at 16:03 (6 years ago)

      Nu pot sa cred :)))))

      Reply
    • Ioana
      1 August, 2013 at 17:40 (6 years ago)

      Sunt perfecte pentru blonde! 😀

      Reply
  4. Adelina Tomescu
    1 August, 2013 at 16:24 (6 years ago)

    Trebuie sa imi cumpar si eu Aqua Brow. E super!

    Reply
    • Ioana
      1 August, 2013 at 17:59 (6 years ago)

      Este, este! 😀

      Reply
  5. Aby
    2 August, 2013 at 07:40 (6 years ago)

    Sa stii ca am asteptat postarea aceasta, iti conturezi sprancenele superb!! Cel mai mult imi place cum se vad cu creionul Mac, desi diferenta este fooarte foarte mica.
    Iti multumim mult pentru post :* Marim lista de dorinte 😀

    Reply
    • Ioana
      2 August, 2013 at 08:34 (6 years ago)

      Imi pare rau ca a durat atat 🙁

      Reply
  6. coco
    2 August, 2013 at 08:14 (6 years ago)

    deci imi trebuie un produs pentru sprancene 🙂

    Reply
    • Ioana
      2 August, 2013 at 08:34 (6 years ago)

      Unul bun!

      Reply
  7. stanciu daniela
    2 August, 2013 at 09:30 (6 years ago)

    Si eu ma uit de ceva timp dupa Aqua Brow si o sa mi-l iau, dar va trebui sa imi iau si o pensula buna pt intinderea lui. Am una din par de bursuc, dar nu cred ca ar intinde bine. Tu ce folosesti/recomanzi? :*

    Reply
    • Ioana
      2 August, 2013 at 09:42 (6 years ago)

      Eu folosesc o pensula dintr-ul travel kit Sephora, dar cred ca orice pensula mai fina si mai subtire este buna 🙂

      Reply
  8. Liz Luca
    2 August, 2013 at 10:19 (6 years ago)

    my wishlist has just become bigger and bigger…

    Reply
    • Ioana
      5 August, 2013 at 09:13 (6 years ago)

      Sorry!! :-s

      Reply
  9. Cosmina
    2 August, 2013 at 10:57 (6 years ago)

    Cand ies cei de la MUFE din concediu Aqua Brow o sa stea in portfardul meu! <3 Mi se pare super , super, super <3

    Reply
    • Ioana
      5 August, 2013 at 09:13 (6 years ago)

      Este super, super, super! 😀

      Reply
  10. Macy
    2 August, 2013 at 14:07 (6 years ago)

    Interesante produse, eu nu am unul preferat pentru ca inca nu l-am gasit pe cel care sa-mi “vorbeasca” si deci sunt in cautare. Lista o voi trece undeva la favorite caa sa-mi aduc aminte de ea cand voi mai cumpara ceva pentru conturarea sprancenelor 😀

    Reply
    • Ioana
      5 August, 2013 at 09:14 (6 years ago)

      Eu sunt de parere ca cel mai bine investesti intr-un produs bun care sa iti satisfaca nevoile si pe care te poti baza

      Reply
  11. Andreea
    2 August, 2013 at 14:14 (6 years ago)

    Si eu vreau sa imi cumpar Aqua Brow 🙂 Chiar daca pretul e ridicat, dupa cum ai spus si tu, cred ca merita investitia!

    Reply
    • Ioana
      5 August, 2013 at 09:14 (6 years ago)

      Merita cu siguranta!

      Reply
  12. Alina
    3 August, 2013 at 07:40 (6 years ago)

    buna Ioana,,,,se poate sa ma ajuti cu un sfat? am ochii caprui si sunt satena…am o nunta la care voi purta la cununia civila o bluza mov si fusta neagra, iar la restaurant seara voi purta o rochie cu paiete aurii si negre…ce culori sa folosesc la machiajul ochilor si buzelor ca sa ramana acelasi machiaj la ambele tinute?? 🙁 nu stiu ce culori sa aleg din paleta de farduri….multumesc anticipat 🙂

    Reply
  13. Bianka Vintila
    6 August, 2013 at 08:04 (6 years ago)

    SUPER ARTICOL

    Reply
    • Ioana
      6 August, 2013 at 08:44 (6 years ago)

      Ma bucur mult ca ti-a placut 🙂

      Reply
  14. STEFAN NADIA IRINA
    27 October, 2013 at 18:09 (6 years ago)

    Super

    Reply
  15. Lamiita Durac
    19 November, 2013 at 05:36 (6 years ago)

    Interesante si utile .Chiar daca nu tin pasul cu voi , domnisoarele , imi place sa stiu cam din toate cate ceva si de ce nu sa le si increc cand va fi cazul.Imi place de voi fetelor ca sunteti preocupate de FRUMOS

    Reply
  16. Dalia
    11 December, 2013 at 08:26 (6 years ago)

    Momentan pentru sprancene folosesc un creion de sprancene de la Rimmel London, care, ma incanta de-a dreptul. Dar, dupa cum spuneai mai sus si altor fete in comentarii, daca ar fi sa socotim ca dau 15lei pe luna pe un creion… cred ca ar fi cam acelasi lucru ca si cumpararea unui gel pentru sprancene de la MAC :-)) Din pacate nu exista MAC in Arad, ci doar in Timisoara, daca ar fi sa pun si benzina :-)) Oricum… cu siguranta il voi achizitiona cand voi avea drum in Timisoara 😀 Crezi ca ar mai fi sansa sa gasesc in aceasta perioada?

    Reply