Primele isprãvi în calitate de cursantã Monroe Make-up Academy

Mai este cineva care nu ştie deja cã m-am hotãrât sã urmez cursurile unei şcoli de machiaj? Dacã totuşi mai existã cineva, am explicat AICI cum şi de ce am ales Monroe Make-up Academy. În continuare sunt de pãrere cã am luat cea mai bunã decizie, lucru care se datoreazã în realitate Sînzianei Iaru, profesoarei mele.

Pentru cã doresc sã îmi fiţi alãturi în acest episod al vieţii mele, aş vrea sã vã arat şi primele mele machiaje pe care le-am fãcut în calitate de cursantã a acestei şcoli. Chiar dacã par aparent simple, fiecare a reprezentat o provocare pentru mine şi m-a ajutat sã îmi îmbunãtãţesc tehnica.

Primul machiaj învãţat a fost cel de zi, iar modelul meu a fost draga mea Antonia cãreia îi mulţumesc maxim pentru rãbdare şi încredere 😀

 

 

Al doilea machiaj învãţat a fost cel de searã, iar model mi-a fost Jully. Acest tip de machiaj se potriveşte persoanelor cu hooded eyes şi datoritã priceperii Sînzianei acum ştiu sã îl fac şi eu.

 

 

Al treilea machiaj învãţat este cel smoky, iar model mi-a fost o foarte bunã prietenã. Sînziana fost mândrã de mine la finalul acestui machiaj 😀

 

 

Şi pentru cã nu ştiam sã folosesc farduri de tip start powder, am rugat-o la final pe Sînziana sã îmi arate, aşa cã am transformat uşor machiajul smoky. Mie îmi place la nebunie rezultatul. Voi ce pãrere aveţi?

 

 

Imi cer scuze pentru calitatea scãzutã a fotografiilor, recunosc, sunt fãcute cu telefonul.

 

Vã place acest tip de postãri ? Vreţi sã vã arãt şi urmãtoarele mele isprãvi de la cursuri?

——-

Vezi si alte ispravi de la scoala de make-up!

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

15 Comments on Primele isprãvi în calitate de cursantã Monroe Make-up Academy

  1. Macy
    1 December, 2013 at 21:43 (6 years ago)

    Mie imi plac genul acesta de postari chiar speram sa le faci si san e povestesti cum e la curs. Imi place mult primul maichiaj pe care l-ai facut, cel de zi, arata foarte bine 🙂

    Reply
    • Macy
      1 December, 2013 at 21:44 (6 years ago)

      Scuze greselile, l-am scris rapid 🙁

      Reply
  2. Flory Florentina
    1 December, 2013 at 22:28 (6 years ago)

    Super. Imi place la nebunie smoky-ul. Nu am incercat niciodata sa il fac dar acum m-ai motivat sa pun mana sa il incerc. :*

    Reply
  3. Lamiita Durac
    2 December, 2013 at 05:06 (6 years ago)

    Foarte frumoase , esti o eleva silitoare 😀 , de fapt atunci cand exista pasiune in ceea ce faci , succesul de garantat .

    Reply
  4. Dee's Boudoir
    2 December, 2013 at 08:30 (6 years ago)

    Felicitari! Era si pacat sa nu faci ceva in domeniu, chiar te pricepi si se vede ca-ti place! Sa mai pui poze cu operele tale, imi plac mult:D.

    Reply
  5. Alice wonders
    2 December, 2013 at 09:31 (6 years ago)

    Ce imi place ultimul, cred ca voi fura putina inspiratie 😀 Spor, odata si odata vreau sa fac si eu un curs, poate chiar acesta.

    Reply
  6. Camelia
    2 December, 2013 at 14:41 (6 years ago)

    Arata super, daca mai ai nevoie de modele ma ofer voluntara! Mai ales pentru ca am hooded eyes si ce i-ai facut lui Jully arata bestial!

    Reply
  7. Allina D
    2 December, 2013 at 16:11 (6 years ago)

    Da, daaaa, vrem mai multe poze 😀
    Mult succes!

    Reply
  8. Beatrice Db (Beabubi)
    2 December, 2013 at 16:14 (6 years ago)

    Imi place de mor ultimul machiaj… cu tot cu transformarea!
    Felicitari!

    Reply
  9. Milena
    2 December, 2013 at 19:10 (6 years ago)

    arata foarte frumos machiajele, bravo! si eu am pleoape cazute si la ochi aproape niciodata nu ma dau cu altceva in afara de rimel, ca am senzatia ca imi sta aiurea cu farduri…daca mai vrei modele pentru machiaj, eu ma ofer cu drag. te pup!

    Reply
  10. Beautifullm
    10 December, 2013 at 15:59 (6 years ago)

    Ce frumos! Sa ne mai arati! :*

    Reply
  11. Daniela Stanciulescu
    6 January, 2014 at 07:36 (6 years ago)

    vai! cat de frumos a iesit smokey,desi o cunosc de o viata pe georgy nu am recunoscut o pt 10 secunde :)) esti extrem de talentata!!!!

    Reply
  12. Macy
    21 January, 2014 at 19:45 (6 years ago)

    Imi plac mult astfel de postari. Si machiajele pe care le-ai facut sunt foarte frumoase. Imi plac mult cel de zi si cel de seara, dar si transformarea machiajului smokey e minunata 🙂 succes la urmatoarele cursuri si de abia astept urmatoarele ispravi 🙂

    Reply
  13. adelina
    22 January, 2014 at 20:05 (6 years ago)

    ultimul machiaj este superb….e perfect!!

    Reply