Vichy lansează un nou fond de ten must-have!

Pregătisem pentru voi un altfel de articol de Crăciun, însă cu toată agitaţia pregătirilor nu am mai avut timp să îl finalizez. Aşa că profit de această ocazie să vă urez “Crăciun fericit!” şi să vă spun că sper că aţi avut parte de nişte zile magice în care v-aţi bucurat de compania persoanelor. Aşa cum v-am obişnuit, iar am nişte noutăţi speciale pentru voi şi astăzi voi începe cu un produs de machiaj.

După succesul înregistrat de fondul de ten Dermablend (review AICI), Vichy lansează Teint Ideal, primul fond de ten iluminator care evidențiază trăsăturile fondului de ten ideal. Acesta beneficiază de noua tehnologie Liquid Light care fuzionează cu pielea pentru a-i dărui la suprafața un film omogen care se adaptează la nivelul microreliefului pielii pentru a reflecta la suprafața toată strălucirea pielii oferind un efect de ten neted şi luminos.

Când lumina se reflectă la suprafața este remarcabil, dar Vichy nu se oprește aici. Cu o expertiză riguroasă asupra pielii, Vichy a introdus în gamă un complex de ingrediente active pentru a acționa în mod vizibil asupra calității pielii:

 Vitamina C – cu proprietățile tale de uniformizare, vitamină C oferă strălucire pielii, zi după zi.

Vitamină E – regenerează în mod natural pielea la fiecare aplicare a fondului de ten.

Agent revitalizant – protejează împotrivă oxidării și a îmbătrânii pielii.

Cu SPF 20 şi o rezistenţă de pănă la 14H, Teint Ideal oferă un rezultat uniform, acoperire medie şi o textură fină care nu încarcă deloc tenul.

Ce părere aveţi? Vă tentează?

*Disponibil în farmacii după 15 ianuarie.

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

10 Comments on Vichy lansează un nou fond de ten must-have!

  1. Ani
    27 December, 2013 at 12:30 (7 years ago)

    Suna bine ce promite acest fond de ten, L-ai incercat cumva?

    Reply
  2. kleo
    27 December, 2013 at 12:35 (7 years ago)

    hmm suna bine, oare este bun si pentru tenul mixt 😀

    Reply
    • Alina
      27 December, 2013 at 12:44 (7 years ago)

      Buna intrebare…

      Reply
  3. Alina
    27 December, 2013 at 12:42 (7 years ago)

    Abia astept sa il incerc! Sper sa faca tot ceea ce promite. Un review mai detailat ar fi foarte util. 🙂

    Reply
  4. Olivia Boros
    27 December, 2013 at 13:17 (7 years ago)

    De mult imi doresc un fond de ten Vichy, am incercat anul trecut o mostra (nu mai stiu care fond de ten era) si mi-a placut foarte mult ca arata natural pe fata. Iti doresc sarbatori fercite alaturi de cei dragi!

    Reply
  5. Lamiita Durac
    28 December, 2013 at 08:02 (7 years ago)

    Tentant , am incercat si eu niste mostre , poate urmatorul fond de ten va fi acesta. Multumim.

    Reply
  6. Mihaela Bolea
    28 December, 2013 at 16:57 (7 years ago)

    Foarte tentant! ♥
    Weekend minunat, Ioana!

    Reply
  7. hannelore gurbet
    28 December, 2013 at 21:14 (7 years ago)

    Numai vesti bune de la tine in ultima vreme. Suna promitator, as vrea sa il incerc …..daca nu e prea “sclipicios”

    Reply
  8. Pareri Razlete
    29 December, 2013 at 12:05 (7 years ago)

    Sigur ca il incerc, mai ales ca sunt una dintre persoanele care se impaca foarte bine cu produsele Vichy. Dermablend il folosesc iarna, iar vara Liftactiv sau AeraTeint. Bine asta pe langa BB-ul de la Garnier cu care ma impact foarte bine si mi se pare genial pentru momentele in care nu am timp sa ma pregatesc minutios.

    Reply
  9. Camy Gaby
    14 January, 2014 at 10:19 (6 years ago)

    Am incercat cam toate fondurile de ten de la Vichy, dar n-am fost pe deplin multumita de nici unul pana acum 🙁 Dermablend-ul il simteam ca o masca, incarca prea mult tenul, Aerateint nu prea imi acoperea imperfectiunile, iar Normaderm imi cam usca tenul. Poate cine stie… asta o fi cu noroc 🙂

    Reply