Alte isprăvi de la şcoala de machiaj Monroe Make-up Academy

 

Pentru că doresc să vă am alături în această călătorie, care din păcate se va încheia pe 30 ianuarie când voi susţine examenul în faţa comisiei CNFPA, şi pentru că v-a plăcut mult articolul în care v-am prezentat Primele isprăvi în calitate de cursantă Monroe Make-up Academy, m-am gândit că a venit momentul să vă mai arăt şi alte machiaje făcute de mine.

Primul este machiajul eyeliner – un tip de machiaj care îmi place foarte tare şi care, adaptat trăsăturilor, se potriveşte oricărei femei. Machiajul tenului trebuie să fie flawless şi presupune o tehnică de iluminare deosebită, dar pe care nu o pot dezvălui. Însă o puteţi învăţa dacă urmaţi cursurile Monroe Make-up Academy (am aflat că următoarea grupă începe pe 20 ianuarie).

 Scoala de machiaj Monroe Make-up Academy

 

Vă plac buzele? Sunt făcute în tehnica acuarelei 😀

 

 

Al doilea machiaj este cel de mireasă. Luiza a fost foarte drăguţă şi a răspuns apelului meu de pe Facebook, de altfel nu a fost singura şi acest lucru mă bucură pentru că voi mai avea nevoie de modele.

Machiajul de mireasă se caracterizează prin rezistenţă îndelungată, naturaleţe, contouring special şi prospeţime în oricare moment al zilei. Mai jos vedeţi varianta clasică a machiajului de mireasă şi sper să vă placă!

 

Înainte să închei vreau să vă urez un an magnific, mult mai bun decât 2013 în care să zâmbiţi mai mult şi să vă odihniţi mai bine, şi …. La mulţi ani! Tuturor celor care îşi serbează astăzi alături de mine onomastica 😀

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

16 Comments on Alte isprăvi de la şcoala de machiaj Monroe Make-up Academy

  1. Delia
    7 January, 2014 at 11:59 (6 years ago)

    Imi place tare mult cel de-al doilea machiaj <3

    Reply
  2. Alice wonders
    7 January, 2014 at 12:09 (6 years ago)

    Al doilea e favoritul meu, ii lumineaza fata. Ce ruj ai folosit pentru primul machiaj?

    Reply
  3. Cosmina
    7 January, 2014 at 13:19 (6 years ago)

    La multi ani si tie! :*
    Sunt superbe machiajele! Iti tin pumnii la examen si mult spor si pasiune in ceea ce faci! :*

    Reply
  4. Daniela
    7 January, 2014 at 13:28 (6 years ago)

    Ce transformari….uau !

    Reply
  5. Claudia Andronic
    7 January, 2014 at 14:50 (6 years ago)

    La muuuulti ani si muuuulte machiaje reusite si de acum inainte!

    Reply
  6. Milena
    7 January, 2014 at 16:05 (6 years ago)

    foarte reusite, imi place mai ales cel de mireasa! la multi ani, Ioana! numai bine, te pup 🙂

    Reply
  7. Alina Anghel
    7 January, 2014 at 17:04 (6 years ago)

    Machiajul de mireasa e chiar dragut 😀

    Reply
  8. Mihaela Bolea
    7 January, 2014 at 19:16 (6 years ago)

    Ambele îmi plac, fiecare-n felul lui, dar ultimul e cu totul special, poate şi prin simbolistica lui ♥.

    Reply
  9. Liz Luca
    7 January, 2014 at 20:35 (6 years ago)

    Normal ca al doilea machiaj e mai special, datorita modelului! :))) glumesc, esti bestiala, ca persoana, ca make-up artist, ca bloggerita, ca orice. Si chiar esti mult mai draguta in realitate! Virtual, nu se compara cu realitatea nici macar pe jumatate. Iti multumesc din suflet pentru tot!
    P.S.: cand ai timp, te rog, trimite-mi si mie pozele pe mail.
    Te puuuup!

    Reply
  10. Dalia
    8 January, 2014 at 09:22 (6 years ago)

    Ioana, sunt superbe amandoua machiajele ! Primul este preferatul meu fiindca acesta este “machiajul de urgenta” pentru mine :-))… Arata bine in orice situatie si este si usor si rapid de realizat 😀

    Reply
  11. Maria
    12 January, 2014 at 08:17 (6 years ago)

    La multi ani!
    Imi plac ambele machiaje la fel de mult. Esti foarte talentata!

    Reply
  12. Tone Monica
    29 January, 2014 at 11:34 (6 years ago)

    superbe ambele machiaje, happy name day! 🙂

    Reply
  13. Nineta Dobre
    29 January, 2014 at 20:11 (6 years ago)

    Foarte frumoase !
    Te rog sa imi spui daca la aceasta scoala exista si cursuri de automachiaj sau daca stii unde as putea sa urmez astfel de cursuri.
    Multumesc.

    Reply