My makeover by Ioana Dumitrache #1 – Un proiect vesel şi colorat, de suflet

Cu emoţie şi o bucurie sinceră vin în faţa voastră astăzi să vă povestesc despre un proiect pe care l-am demarat alături de oameni frumoşi şi talentaţi, pentru omuleţii care dedică zilnic timp înfrumuseţării acestei lumi virtuale. M-am gândit adesea cum pot îmbina cele două mari pasiuni ale mele – beauty blogging-ul şi make-up – şi iată că într-o seară în care ploile cuceriseră oraşul a luat naştere My makeover by Ioana Dumitrache – primul meu proiect în calitate de make-up artist.

My makeover by Ioana Dumitrache este un proiect pe care îl dedic bloggeriţelor de beauty, fashion & lifestyle. M-am hotărât să invit pe scaunul meu de machiaj persoanele din spatele acestor spaţii virtuale pentru a ne cunoaşte, dar şi pentru a le ajuta să îşi descopere cele mai frumoase trăsături, produsele care li se potrivesc, dar şi pentru a le oferi trucuri şi sfaturi personalizate de machiaj. Şi pentru că îmi place să fac lucrurile ca la carte, am invitat-o alături de mine pe Liza Pintileasa de la Hair Wellness ..and More, hairstylistul meu preferat şi un maestru al schimbărilor radicale de look, pentru a oferi o experienţă de răsfăţ completă. În funcţie de dorinţele fiecăreia Liza va oferi sfaturi personalizate, astfel încât dorinţele să devină realitate.

Şi pentru că îmi doresc ca toată această experienţă să se încheie cu o amintire frumoasă, talentata Iulia Bucovanu va imortaliza cele mai simpatice momente.

V-am spus că am alături de mine oameni frumoşi şi talentaţi!

Primul makeover îl găsiţi pe blogul Antoniei căreia îi mulţumesc din suflet că acceptat invitaţia mea. Tot acolo am detaliat paşii machiajului şi am povestit ce produse am ales să folosesc şi de ce, iar Liza a oferit câteva sfaturi pentru obţinerea coafurii acasă.

Sper să vă placă ideea proiectului şi rezultatele sesiunilor de makeover 🙂

PS: Puteţi urmări proiectul pe Instagram şi Facebook cu hashtag-urile: #MyMakeoverByIoanaDumitrache şi #AntoniasMakeover!

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

31 Comments on My makeover by Ioana Dumitrache #1 – Un proiect vesel şi colorat, de suflet

  1. Anca
    17 April, 2014 at 10:41 (3 years ago)

    Ce frumos! Imi place initiativa ta.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      17 April, 2014 at 10:49 (3 years ago)

      Anca ma bucur mult sa aud asta. Cand te asezi si tu pe scaunul meu? 😀

      Reply
      • Anca
        17 April, 2014 at 11:00 (3 years ago)

        Cand ma vei invita. 😛 Mi-ar face o mare, mare placere, crede-ma.

        Reply
  2. Adina
    17 April, 2014 at 10:50 (3 years ago)

    <3
    Abia astept ;))

    Reply
  3. Lucia
    17 April, 2014 at 11:04 (3 years ago)

    Ce proiect frumos! Felicitari! :*

    Reply
  4. Camelia Andrasescu
    17 April, 2014 at 11:27 (3 years ago)

    Minunat, te felicit pentru initiativa. Mi-ar face placere sa te cunosc mai bine si printr-o astfel de experieta!

    Reply
  5. Katyna
    17 April, 2014 at 12:44 (3 years ago)

    Ioana, trece-ma pe lista, te rog! 😀
    Este absolut minunat proiectul asta! Felicitari!

    Reply
  6. Denisa
    17 April, 2014 at 12:56 (3 years ago)

    Vaaai, ce frumooos! 🙂
    Daca mai ai un rand liber in agenda, mi-ar placea sa il ocup eu ^.^

    Pup!

    Reply
  7. Macnetize
    17 April, 2014 at 13:21 (3 years ago)

    Ioana, ești minunată! Am o întrevare: bloggerițele care au participat, mai pot participa? 😛

    Reply
  8. La Chic Boutique
    17 April, 2014 at 14:59 (3 years ago)

    Ce frumooos! daca mai ai loc in agenda, stau cuminte la coada 🙂

    Reply
  9. Olivia Boros
    17 April, 2014 at 15:43 (3 years ago)

    Imi place proiectul tau! Abia astept sa vad fetele in varianta finala:)

    Reply
  10. Oanna Maria
    17 April, 2014 at 17:01 (3 years ago)

    Ce frumos! O sa ma asez si eu la coada, cumintica 😀

    Reply
  11. Ani
    17 April, 2014 at 19:56 (3 years ago)

    Foarte bun proiect, ma tenteaza si pe mine….daca mai ai loc pe lista. Chiar voiam sa te intreb la Creative Art Show cum ne inscriem :D.

    Reply
  12. Delia
    17 April, 2014 at 20:30 (3 years ago)

    Ce idee draguta, Ioana!

    Reply
  13. Arleen Cooley
    17 April, 2014 at 20:30 (3 years ago)

    Felicitari pt initiativa. Este ff frumos ceea ce faci 🙂 din partea mea jos palaria :*
    PS . NU cred ca exista fata care sa te citeasca si sa nu isi doreasca sa se lase pe mana ta 😛

    Reply
  14. Adina
    18 April, 2014 at 04:13 (3 years ago)

    Te felicit din nou, Ioana, pentru idee, dedicare si devotament. Sunt sigura ca proiectul va fi un succes, iti doresc putere de munca si invitate cat mai multe pe scaunul tau de make-up artist. Eu, una, stiu ca as fi onorata sa ma aflu acolo!

    Reply
  15. Georgia
    18 April, 2014 at 07:39 (3 years ago)

    Ce idee minunata, felicitari! Bineinteles, mi-ar placea si mie mult sa ajung pe mana ta 🙂 Te pup!

    Reply
  16. Alina
    18 April, 2014 at 08:59 (3 years ago)

    Te felicit pentru initiativa si pentru transformarea Antoniei. Sunteti minunate , Antonia are niste trasaturi superbe pe care tu i le-ai pus in evidenta, iar tu esti super talentata. Mi-ar face placere sa particip la o sesiune de make-over, daca ai liber in agenda, i`ll be there !!! xo

    Reply
    • Macnetize
      18 April, 2014 at 10:53 (3 years ago)

      Mulțumim tare frumos, Alina. Ioana e un super talent, iar să te lași pe mâna ei de make-up artist e o experiență minunată.

      Reply
  17. Georgia Boanoro
    18 April, 2014 at 09:44 (3 years ago)

    Un proiect original si cu foarte mult “gust”! Felicitari, abia astept sa vad mai multe fotografii!

    Reply
  18. Alina Anghel
    21 April, 2014 at 18:41 (3 years ago)

    Am spus ca vreau, vreau, vreau 😀

    Pot sa jur ca postasem comentariu aici, ia vezi, nu e pe undeva prin spam?!

    Reply
  19. Lamiita Durac
    22 April, 2014 at 17:07 (3 years ago)

    Ce rau imi pare ca sunt asa departe de tine , m-as fi invitat singura 😀 ar fi fost o provocare si ptr tine sa dai o fata noua unei persoane de varsta mea (53)

    Reply
  20. Cristina Barbieru
    14 May, 2014 at 15:39 (3 years ago)

    Foarte frumos ! <3

    Reply
  21. Gânța Anamaria