O gamă de produse anticelulitice care chiar funcţionează

Prin 2009 am slăbit vreo 16kg într-un timp destul de scurt, nu ştiu ce motivaţie am avut atunci (tare aş vrea să mi-o amintesc), dar ştiu că începuse să mă preocupe şi problema aspectului pielii foarte, foarte tare. Şi pentru că nu îmi permiteam să îmi fac un abonament la masaj la un salon, am ales să îmi fac eu singură acasă. Mi-am luat un instrument din acela din plastic cu patru picioruşe şi am plecat la farmacie în căutarea unui ulei de masaj anticelulitic.

Atunci tocmai fusese relansată gama Cellufight! de la elmiplant şi farmacista mi-a recomandat o cremă şi un ulei termoactive. Mă încălzeau şi mă ardeau de vai, vai… dar combinate cu masajul zilnic (atât cât îmi puteam face eu cu picioruşele alea de plastic) şi cu slabitul, au dat rezultate, căci puteam purta pantaloni scurţi. Gama Cellufight! de la elmiplant mi-a rămas în minte ca fiind „aia care chiar funţionează” şi de atunci am testat multe.

De ce vă povestesc toate astea? Pentru că elmiplant a îmbunătăţit formulele produselor gamei şi a introdus complexul SLIMBOOST3, şi nu numai atât pentru că gama se îmbogăţeşte cu un nou produs: Cellufight Cryo-Sculpt Gel.


Cellufight! este o gamă dedicată îngrijirii corporale ce foloseşte ingrediente naturale pentru a elimina aspectul nedorit al celulitei. Printre ingredientele principale se numără: uleiul de piper negru cu efect de încălzire local; guarana, extract cu conţinut ridicat de cafeină ce ajută la activarea micro-circulaţiei pentru un aspect radiant al pielii; extractul din alge marine ce ajută la decongestionarea retenţiei excesive de apă din ţesuturi, tonifiind pielea.

Cellufight Cryo-Sculpt Gel este special conceput pentru a acționa intens şi eficient asupra depozitelor de grăsime din zona abdomenului, coapselor şi şoldurilor. Gelul are un efect intens de răcire care, combinat cu acțiunea activelor, ajută la decongestionarea retenției excesive de apă din țesuturi, lăsând pielea netedă şi strălucitoare.
Preţ: 20 lei

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

9 Comments on O gamă de produse anticelulitice care chiar funcţionează

  1. Delia
    13 May, 2014 at 20:01 (3 years ago)

    Eu pur si simplu nu am rabdare sa le folosesc. Le cumpar, ma masez vreo saptamana-doua si apoi uitate sunt. Am tot zic ca nu mai dau banii aiurea, dar tocmai ce mi-am cumparat un gel anticelulitic nou. Care sta inca nedeschis….. 😀

    Reply
  2. YourBeauty.ie
    13 May, 2014 at 20:11 (3 years ago)

    Intradevar o gama foarte buna, am incercat o gramada high end de la Clarins, Dior, Shiseido, Biotherm etc si intotdeauna ma intorc la Elmiplant si Supliform. Daca as putea sa le aduc si in Irlanda ce bine ar fi!

    Reply
  3. Gânța Anamaria
    13 May, 2014 at 20:17 (3 years ago)

    Interesante aceste produse, chiar ma tenteaza♥

    Reply
  4. Clarra
    14 May, 2014 at 05:51 (3 years ago)

    Gama din 2009 se numea “Cellulight”, nu “Cellufight” 🙂 Am avut si eu crema pentru corp – la inceput era suportabil efectul acela de incalzire, dar dupa cateva utilizari a inceput sa ma manance pielea groaznic de la ea si am incetat sa o folosesc. Pentru mine, din toate cremele anticelulitice incercate, nu a functionat decat cea de la Ivatherm si am continuat sa o folosesc multa vreme, incurajata si de faptul ca intra repede in piele si o lasa extraordinar de fina si placuta la atingere 🙂

    Reply
  5. Lamiita Durac
    14 May, 2014 at 06:02 (3 years ago)

    De cand ma stiu am avut probleme cu greutatea , din fasa pot sa zc , m tinut “n” cure de slabire , slabeam 10 puneam 15 , m-au chinuit toata viata , a fost si internata ( 3 saptamani 10 kg facand foamea ) . In prezent , am 53 de ani si iarasi m-am apcucat de dieta de 2 luni am dat 8 kg jos , sunt sedentara dar nu am apelat niciodata la astfel de creme , nu am avut incredere , m-am gandit ca ceea ce am eu de rezolvat nu vor rezolva aceste creme , ptr ca nu e vorba de 3,4,5 kg ci de mult mai mult . Mi-ai dat tema pentru acasa acum 😀 poate le voi incerca , stii cum e intr-o cura de slabire , te bucuri de fiecare 100 gr minus la catar . Acum ….. sa vad ca ma tine ca deja mi s-a cam luat 😀
    Un sfat celor plinute , facet ceva cat inca sunteti tinere , mai tarziu va fi mult mai greu , organismul se va obisnui , nu il veti mai putea pacali asa usor , intr-un fel raspunde un organism tanar si altfel raspunde unul mai batran . Bafta fetelor , fiti frumoase .

    Reply
  6. Cristina Barbieru
    14 May, 2014 at 08:52 (3 years ago)

    Din pacat nu sunt prea rabdatoare , le folosesc putin timp apoi le las balta . Stii tu , toata lumea si-ar dori ca dupa o aplicare doua, sa vedem rezultate , insa rezultatele se obtin dupa ceva timp .Asa ca mi-ar trebui o motivatie, mai ales ca vine varaaaa !! :*

    Reply
  7. Andreea A.
    14 May, 2014 at 14:22 (3 years ago)

    Ma tenteaza si pe mine gama asta, desi nu prea cred in…minuni. Am incercat Supliform, dar am facut alergie de la el 🙁

    Reply
  8. Paula Maria
    2 July, 2014 at 06:57 (3 years ago)

    Buna,eu sunt tehnician maseur, le folosesc si eu cu mare succes la salonul la care lucrez,le recomand fetelor, femeilor care au probleme cu celulita 🙂

    Reply
  9. Ioana Stanescu
    2 July, 2014 at 07:38 (3 years ago)

    Ce crezi,ar merge folosite impreuna cu Push up Short ,ca nu mai am crema si e destul de scumpa?

    Reply