My makeover by Ioana Dumitrache #3 – Jully

Vă era dor de un nou makeover? Sincer, şi mie 😀 Invitatea specială de astăzi este Jully.

Pe Jully o cunosc ..dintotdeauna cred. Nici nu îmi mai amintesc prima noastră întâlnire, însă a fost chimie de la început. Ce mi-a plăcut la ea? Sarcasmul. Ne înţelegeam subtilităţile una alteia şi cu ea puteam fi sinceră 100%. Îţi dai seama că ai întâlnit un prieten atunci când poţi fi 100% sincer cu el. Între timp am devenit foarte bune prietene. Şi mai mult nu vă spun!

V-am făcut aceasta introducere pentru că nu vreau să vă întrebaţi de ce fotograful proiectului My makeover by Ioana Dumitrache este astăzi în postura de model. Oricum, pe cât îmi este de bună prietenă pe atâtea figuri face când o machiez: că de ce îi pun culoarea aia, cu ce o dau pe faţă, ba să fiu mai gentilă când o dau cu blush (de parcă pensulele mele KIM nu-s fineţea întruchipată), dar deh…aşa fac prietenele şi trebuie să le suporţi.

Ca să nu mai zic că de când a intrat în salon (Hair Wellness ..and more) i-a zis Lizei că vrea breton ca al meu. Păi vi se pare corect? Nici mie, dar trebuie să recunosc că îmi place maxim rezultatul!

Makeover-ul de astăzi îl găsiţi peblogul lui Jully şi sper din tot sufletul să vă placă. Tot pe blogul ei găsiţi detaliaţi paşii pe care i-am urmat în efectuarea machiajului şi produsele pe care le-am folosit, şi câteva trucuri despre tunsoarea şi coafura pe care Liza le-a ales pentru ea. Cu această ocazia am încercat şi fondul de ten fluid HD MaqPro care m-a surprins prin efectul de flawless instant, dar veţi vedea singure!

Şi nu în ultimul rând vreau să mulţumesc super-talentatei Liza Pintileasa de la Hair Wellness  …and more Salon pentru schimbările extraordinare pe care le face şi pentru că s-a alăturat cu tot sufletul proiectului My makeover by Ioana Dumitrache!

 

 

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

18 Comments on My makeover by Ioana Dumitrache #3 – Jully

  1. Gânța Anamaria
    19 May, 2014 at 22:04 (3 years ago)

    ♥♥♥

    Reply
  2. Adina
    20 May, 2014 at 04:05 (3 years ago)

    Foarte frumos rezultatul! Va felicit pe toate trei!

    Reply
  3. Fonodi Erika
    20 May, 2014 at 05:09 (3 years ago)

    Imi place articolul – si rezultatul! 🙂

    Reply
  4. Lucia
    20 May, 2014 at 08:25 (3 years ago)

    Superba transformare, Jully radiaza pur si simplu! Felicitari, Ioana si Liza!!!! Pupici!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      22 May, 2014 at 09:15 (3 years ago)

      Multumim Lucia, inseamna enorm sa spui tu asta! 😀

      Reply
  5. parerirazlete
    20 May, 2014 at 09:23 (3 years ago)

    Draga mea, ai primit votul meu la Digital Divas. Sper sa castigi.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      20 May, 2014 at 18:06 (3 years ago)

      Multumesc!! :*
      Sunt nominalizate foarte multe bloggerite faine care ar merita sa castige, nu-mi fac sperante dar sunt foarte incantata ca cineva s-a gandit sa ma nominalizeze si pe mine <3

      Reply
      • Pareri Razlete
        21 May, 2014 at 07:12 (3 years ago)

        Da sunt multe, dar mie dintre toate imi place de tine cel mai mult 🙂 si chiar sper sa castigi. Eu una iti tin pumnii.

        Reply
  6. Macnetize
    20 May, 2014 at 10:02 (3 years ago)

    Superb! A ieșit perfect, așa cum ne-ai obișnuit cu machiajele tale. Părul completează perfect, fotografiile sunt atât de frumoase. Totul e la superlativ, sincer. În plus, ziua aia a fost a day to remember pentru că voi ați vost de vis. Kisses, kisses :*

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      22 May, 2014 at 09:22 (3 years ago)

      Te puuup si iti multumesc ca ti-ai petrecut cu noi ziua <3

      Reply
  7. Lamiita Durac
    20 May, 2014 at 13:41 (3 years ago)

    Faceti o echipa buna tu si Liza , bravo ! Rezultatul de nota 20 +

    Reply
  8. Raluca Tudor
    23 May, 2014 at 12:30 (3 years ago)

    Buna, Ioana.
    Cum te putem vota pentru Digital Divas?
    Pentru ca eu imi doresc sa castigi, la orice categorie ai fi nominalizata :).

    Reply
  9. Raluca Tudor
    23 May, 2014 at 12:40 (3 years ago)

    Gata, am gasit si am reusit sa te votez si eu.
    Mult succes si sper din tot sufletul ca tu sa castigi!
    Te pup!

    Reply