De la duş trimisă direct în natură. Şi cu trusa de make-up la mine :)

Ajung seara acasă. Ştiu că trebuie să bag hainele la spălat dar ca şi cu o seară înainte nu mai am niciun chef. Îmi zic că pofta vine mâncând şi intru în baie să studiez problema (adică să aflu cât mai am până când coşul cu rufe murdare nu se va mai putea închide). În aer simt o aromă exotică ce mă încântă olfactiv. Imediat îmi dau seama că este gelul meu de duş preferat elmiplant senses touch freshen up cu mango şi acai berry. Mă uit pe etajeră şi văd că este deschis. Tensiunea începe să îmi crească şi o mica furie parcă mă învăluie. Nici nu ştiu ce mă enervează mai tare: faptul că gelul de duş avea capacul ridicat, sau că fratele meu mi-a folosit gelul preferat sau mai rău …poate a fost nesuferita (mică şi nesuferită) de noua lui iubită. Să nu mă înţelegeţi greşit, nu am nimic cu ea ..exceptând faptul că de fiecare dată când vine în vizită îi place să încerce toate produsele mele din baie. Dar  ăla chiar este gelul meu de duş preferat. Şi de parcă am fi într-un concurs imaginar stupid pe care-l câştigă cine se spală mai des cu senses touch freshen up, intru din nou la duş. Musculatura se relaxează, mintea se limpezeşte  iar gândurile îmi zboară către o pădure exotică plină de culoare şi viaţă. Fără să-mi dau seama mă trezesc cu o pensulă de machiaj într-o mână şi cu paleta mea Numeric PROof în cealaltă, fix în camera de machiaj din studioul FotografulTAU.

Inspirată de aromele şi culorile noilor geluri de duş elmiplant senses touch am creat cele 3 look-uri de mai jos. Care este preferatul tău?

Pentru că şi eu, aşa cum a zis şi Antonia, trăiesc prin(tre) culori şi prin senzaţii.

PS: Aceasta nu a fost surpriza. Surpriza urmează!

Credit foto: FotografulTAU

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

33 Comments on De la duş trimisă direct în natură. Şi cu trusa de make-up la mine :)

  1. Dara
    28 May, 2014 at 22:19 (4 years ago)

    Sunt SUPERBE pozele! Imi plac rau de tot!!!!

    Reply
  2. Andreea Cirstea
    29 May, 2014 at 05:29 (4 years ago)

    Foarte frumoasa!

    Reply
  3. camelia
    29 May, 2014 at 07:01 (4 years ago)

    Cea din mijloc! Foarte misto pozele

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:19 (4 years ago)

      Ma bucur sa aud asta pentru ca este cea de care sunt cel mai nesigura :*

      Reply
  4. Elena
    29 May, 2014 at 07:01 (4 years ago)

    Ioana! Wow!!! Prima poza pe care ai postat-o este extraordinara!! Felicitarile mele din adancul inimii! 🙂

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:19 (4 years ago)

      Elena iti multumesc din suflet! Esti atat de draguta :*

      Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:20 (4 years ago)

      Thank you 😀 Si la multi, multi ani roz si parfumati :*

      Reply
  5. Matrioshka
    29 May, 2014 at 07:12 (4 years ago)

    Ioana-doll, chiar vorbim despre atingerea simturilor. Sublim!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:37 (4 years ago)

      Povestim senzatii, cream tablouri si scriem povesti. Asa se intampla cand ai acel “ceva” 😀

      Reply
  6. elena
    29 May, 2014 at 08:49 (4 years ago)

    Ioaaaaa, ce frumoasa si inspirata esti, am citit pe nerasuflate postul tau 🙂

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:39 (4 years ago)

      Multumesc, Elena. Ma bucur nespus ca ti-a placut! <3 :*

      Reply
  7. Delia
    29 May, 2014 at 09:43 (4 years ago)

    superba, bravo 🙂

    Reply
  8. Anca
    29 May, 2014 at 11:11 (4 years ago)

    Stai asa, ca-s mai greu de cap. Tu esti in toate cele 3 poze?! :O Eu te-am recunoscut doar in a 2-a. Am ramas fara cuvinte, sunt superba pozele, parca-i pictorial ptr o revista de renume.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:38 (4 years ago)

      Wow, multumesc Anca. E minunat sa auzi asa ceva! 😀

      Reply
  9. Jully
    29 May, 2014 at 11:40 (4 years ago)

    Buna inspiratie, sa tot faci dus! 😉

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:38 (4 years ago)

      Cand nu raspund la telefon, stii ce fac :))))

      Reply
  10. Anca M.
    29 May, 2014 at 11:46 (4 years ago)

    Magic! O adevarata arta ceea ce ai creat tu aici, geniale pentru o reclama 🙂

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 May, 2014 at 12:39 (4 years ago)

      Ohhh oh oh! Multumesc Anca! Esti asa draguta ca spui asta <3 :*

      Reply
  11. Macnetize
    29 May, 2014 at 13:12 (4 years ago)

    Superb! Am rămas fără cuvinte.

    Reply
  12. Maria I.
    29 May, 2014 at 16:02 (4 years ago)

    Felicitari pentru cele trei ipostaze, sunt absolut superbe!
    Prima este preferata mea-arati ca o zeita in perfect echilibru cu natura.
    P.S. Parul tau este minunat!.

    Reply
  13. Raluca Tudor
    29 May, 2014 at 20:07 (4 years ago)

    Superbe! Spectaculoase! Poza 1 parca ar fi coperta de revista. Felicitari! Esti foarte frumoasa.

    Reply
  14. Alina Anghel
    29 May, 2014 at 20:24 (4 years ago)

    Ultima e preferata mea! Oricum, toate sunt super tari!

    Reply
  15. Lamiita Durac
    5 June, 2014 at 14:16 (4 years ago)

    Toate sunt frumoase dar imi plac exact in ordinea in care au fost postate . Si apropos de prietena fratelui tau 😀 ar fi foarte greu sa rezisti tentatiei , inchipuindu-mi ce e la tine in baie …. raiul pe pamant 😀

    Reply
  16. Vio Militaru
    10 June, 2014 at 16:59 (4 years ago)

    Esti foarte frumoooooasa si expresiva ! Toate cele 3 oze sunt superbe <3

    Reply
  17. Ioana Dumitru
    26 June, 2014 at 13:11 (3 years ago)

    Fara cuvinte, sincer.Felicitari!!!

    Reply

1Pingbacks & Trackbacks on De la duş trimisă direct în natură. Şi cu trusa de make-up la mine :)

  1. […] Ioana Dumitrache – o călătorie printre fluturi şi glitter – machiaje ce ating simţurile. […]