Anastasia Beverly Hills Maya Mia Palette Make-up

V-am promis un machiaj cu paleta Anastasia Beverly Hills Maya Mia despre care am scris AICI şi m-am ţinut de cuvant. Încă nu m-am obişnuit să îmi fac fotografii singură, dar uşor-uşor învăţ. Ador culoarea Aqua şi chiar dacă am ochii verzi eu spun că mi se potriveşte perfect. Secretul este să neutralizezi nuanţa irisului!

Mai jos aveţi lista de produse folosite. Sper să vă placă!

Ioana-Dumitrache-Anastasia-Beverly-Hills-eyeshadow

Ioana-Dumitrache

Ioana-Dumitrache-maya-mia-palette

 

TEN:

Lioele Super Gold Snail BB Cream în nuanţa Natural Beige

Maybelline Affinitone Concealer în nuanţa 02 Natural

Paese Brightning Concealer în nuanţa Clair

Wycon Illuminating Cream Soft Pearly

Bourjois Silk Edition Compact Powder în nuanţa 54 Beige Rosé

Too Faced Chocolate Soleil în nuanţa Medium/Deep Matte Bronzer

Too Faced Sweethearts Perfect Flush Blush în nuanţa Something about berry

 

OCHI:

Anastasia Beverly Hills Maya Mia Palette – nuanţele Caramel, Sienna, Deep Brown, Vanilla şi Aqua

L’Oréal Paris Super Liner Ultra Precision în nuanţa Black

Rimmel London ScandalEyes Xtreme Volume & Length Mascara

Anastasia Beverly Hills Dip Brow Pomade în nuanţa Auburn

 

BUZE:

Maybelline ColorSENSATIONAL lip liner în nuanţa 132 Sweet Pink

Bourjois Rouge Edition în nuanţa 39 Pretty in Nude

wycon

 

ioana-dumitrache-machiaj

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

29 Comments on Anastasia Beverly Hills Maya Mia Palette Make-up

  1. Dara
    14 January, 2015 at 06:37 (3 years ago)

    Esti tare frumoasa si iti sta bine machiata asa!!!

    Reply
  2. Lela
    14 January, 2015 at 08:11 (3 years ago)

    Frumoasa ca intotdeauna!!!Preferata mea este a doua poza!!!!De reclama!!!
    Ioana pretty please sa faci un tutorial despre cum iti conturezi/creionezi sprancenele si ce produse folosesti!!!!
    Thanks!!
    Good day!

    Reply
  3. Aby
    14 January, 2015 at 08:30 (3 years ago)

    Arati superb! Cu pozele o sa te obisnuiesti. Mi-ar placea sa vad machiajul pleoapei mai bine (poze cu ochii inchisi 😛 )

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 14:34 (3 years ago)

      Am facut cateva poze cu ochii inchisi, dar erau miscate si am ales sa nu le pun 🙁

      Reply
  4. alice wonders
    14 January, 2015 at 10:21 (3 years ago)

    Chiar se vede frumos si imi place mult combinatia de pe buze. Iar vara un corai mediu cred ca ar merge de minune.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 14:33 (3 years ago)

      Asa este! Chiar pregatesc un machiaj cu corai 😀

      Reply
  5. Delia
    14 January, 2015 at 10:32 (3 years ago)

    In ultima poza esti de revista! Am vazut machiajul si pe Instagram <3

    Reply
  6. federova
    14 January, 2015 at 10:34 (3 years ago)

    Si mie imi place nuanta Aqua dar toata paleta e draguta. Imi plac astea cu farduri combinate, adica si mate si sidefate. Frumos machiajul!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 14:35 (3 years ago)

      Multumesc Fede! Si tie ti s-ar potrivi nuanta Aqua, dar stiai asta deja 😀

      Reply
  7. Alex Make-up
    14 January, 2015 at 12:40 (3 years ago)

    Esti frumoasa ca o papusica! Machiajul este foarte frumos de asemenea..

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 13:15 (3 years ago)

      Mulțumesc Alex, o apreciere din partea ta înseamnă enorm! :*

      Reply
  8. Iv Dorys
    14 January, 2015 at 16:22 (3 years ago)

    Tu ai niste ochi asa de frumosi, iar machiajul asta ti pune si mai mult in evidenta. Foarte frumos <3 pupici :*
    http://iv-dorys.blogspot.ro/

    Reply
  9. Anca
    14 January, 2015 at 17:46 (3 years ago)

    Citisem ca NU ai ochii verzi si eram atat de confuza. :)) Eu imi aminteam ca ai ochii verzi! Dupa aia am citit din nou si am pus de o cafea, ca eram prea adormita.

    PS: Foarte frumos machiajul, chiar se potriveste nuanta fardului cu ochii verzi. E pe lista de must try pentru mine. 😀

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 15:12 (3 years ago)

      Si tu esti pe lista mea de persoane pe care TREBUIE sa le machiez macar o data!

      Reply
  10. iguanitza
    14 January, 2015 at 19:49 (3 years ago)

    omg omg omg ce frumoasa esti! Ce bine iti sta machiata asa, iar a doua poza e super misto!
    kisses

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 15:14 (3 years ago)

      Mersiii 😀 Incerc sa ies din zona de confort si sa incerc cat mai multe culori indraznete :*

      Reply
  11. Gabriela
    14 January, 2015 at 21:50 (3 years ago)

    Wow.. esti absolut minunata draga mea.. minunata!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 15:15 (3 years ago)

      Iti multumesc, draga mea! Esti atat de draguta :*

      Reply
  12. Beatrice Dobre
    15 January, 2015 at 11:32 (3 years ago)

    mama, ce dor mi-era de un machiaj pe blog, nu ai idee 😀
    Esti super frumoasa :*

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 15:15 (3 years ago)

      Promit sa devina un obicei sa nu le mai duci dorul :*

      Reply
  13. DanaMakeup
    15 January, 2015 at 14:20 (3 years ago)

    Chiar iti sta bine cu aceasta culoare si machiajul in sine arata bine. mie mi-ar placea sa descrii si pasii 🙂
    Te pup

    Reply
  14. cristina
    15 January, 2015 at 16:05 (3 years ago)

    Superb, esti minunata si foarte talentata.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      16 January, 2015 at 13:12 (3 years ago)

      Ești foarte drăguță ca spui asta, mulțumesc! :*

      Reply
  15. Adina//SeptembrieJoi
    17 January, 2015 at 09:04 (3 years ago)

    Foarte fain machiajul, ma uit si oftez ca eu n-am curaj sa ma machiez mai colorat – same old neutrals…
    Felicitari! 😀
    Si te inteleg in privinta pozelor, si mie imi e asa greu sa-mi fac poze singura, mi se pare ca ies asa distorsionate.

    Reply