NOU! La Roche-Posay Rosaliac CC Cream

După cum bine ştiţi roşeaţa tenului poate avea multe cauze şi se poate manifesta în mai multe feluri. Putem avea zone rozalii pe ten  fără a suferi neapărat de rozacee. Pentru toate persoanele care se confruntă într-un fel sau altul cu această problemă, există acum crema corectoare La Roche-Posay Rosaliac CC Cream ce beneficiază de o formulă specială pentru a calma şi camufla zonele cu roşeaţă indiferent de natura lor.

rosaliac-cc-creme

La Roche-Posay Rosaliac CC Cream are la bază apa termală La Roche-Posay şi se prezintă sub forma unui produs-cremă hidratant cu efect de uniformizare şi corectare a nuanţéi tenului, protejează pielea de efectele razelor UVA şi UVB datorită filtrului SPF ridicat 30 şi este un produs uşor de folosit deoarece combină o dublă experitză:

  1. Expertiza de îngrijire prin corectarea completă a tuturor tipurilor de roşeaţă datorită ambophenolului care inhibă mediatorii pro-inflamatori, îmbunătăţeşte microcirculaţia şi întâreşte pereţii vaselor de sânge şi protejează celulele împotriva radicalilor liberi prin filtrul SPF 30. Pe scurt, previne roşeaţă foto-indusă şi agravarea ei.
  2. Expertiza de machiaj ce combină 4 pigmenţi pentru a neutraliza roşeaţă şi pentru a proteja pielea de alţi factori dăunători, şi textura perfect echilibrată ce combină uleiul şi apa pentru a oferi rezultate maxime de îngrijire şi camuflare.

La-Roche-Posay-Rosaliac-CC-cream

Sună bine, nu? Adevărul este că eu de abia aştept să încerc noua cremă La Roche-Posay Rosaliac CC Cream şi tocmai datorită faptului că mi se adresează de la A la Z. Dacă doriţi să îi fac un review, vă rog să îmi spuneţi în comentarii.

Vă tentează să testaţi noua cremă La Roche-Posay Rosaliac CC Cream?

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

11 Comments on NOU! La Roche-Posay Rosaliac CC Cream

  1. Iulia
    22 February, 2015 at 09:01 (5 years ago)

    Am aceeași problemă și am încredere în recomandările tale, cu alte cuvinte mi-ar plăcea să văd un articol scris de tine despre acest produs. Sunt sigură că după o voi achiziționa și eu!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      22 February, 2015 at 09:30 (5 years ago)

      Tocmai ce am bagat-o in teste. Promit sa revin cu impresii cat de curand! te pup!

      Reply
      • Iulia
        22 February, 2015 at 11:27 (5 years ago)

        Mă bucur! Te pup și eu.

        Reply
  2. mayasecret
    22 February, 2015 at 09:10 (5 years ago)

    Review si poze cu inainte si dupa, ar fi perfect daca ai reusi sa faci. Si eu ma inrosesc repede, in special dupa dus, si cum nu imi place sa folosesc in fiecare zi fondul de ten, o acoperire mai light si dermatocosmetica pe deasupra, ar fi perfecta. Sper ca vor aduce si mostre in farmacii, nu doar testere.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      22 February, 2015 at 09:29 (5 years ago)

      Buna Maya! Acum am bagat produsul in teste, insa trebuie sa il folosesc de vreo 6-7 ori pana ma lamuresc. Daca nu vei gasi in farmacii mostre sunt sigura ca vor baga prin multe reviste, cel putin asa fac de obicei. Promit sa revin cu un review! Te pup

      Reply
  3. Dana Maria
    24 February, 2015 at 19:32 (5 years ago)

    Ma tenteaaaaza! Am probleme cu roseata tenului si ideea e ca nu e rosu tot timpul. Se intampla sa se inroseasca o anumita parte a fetei, combinata cu incalzirea brusca a acelei portiuni de piele de zici ca sunt betiv sau ca tocmai am luat o mare palma. Pentru mine e important sa am tenul ok pentru ca lucrez intr-un magazin de cosmetice si daca eu nu arat bine, ce parere isi fac femeile alea care vin si imi cer sfaturile?
    Abia astept un review cu tot cu poze. <3

    Reply
      • Dana Maria
        2 March, 2015 at 09:50 (5 years ago)

        Da, chiar e fain, mai ales pentru ca imi place sa fac asta. E o parfumerie mai micuta de pe langa Bucuresti, in Oltenita.
        :*

        Reply
        • Cris
          3 September, 2019 at 05:11 (2 weeks ago)

          Oltenia, draga mea, nu esti nici in Bucuresti, nici in Timisoara…Oltenia este acolo in Sud, exact unde este localizata cartografic. E ca si cum as spune eu ( din TM fiind) ca lucrez la o fabrica in Timisoara, langa Viena.
          Asa ca…have a look on the map again, si apoi te poti ocupa se de machiajul potrivit.

          Reply
  4. nadia candrea
    2 March, 2015 at 11:54 (5 years ago)

    I’m in , for sure!

    Reply