Preturi MUFE Sephora

Hey! Am fost astãzi pânã în Sephora sã mã lãmuresc cu o treabã: de ce am dat eu 81 lei pe crema corectoare de sprâncene dacã preţul afişat era de 86 lei şi mi-a fost aplicatã o reducere de 15%?!

De fapt, au afişat preţul incorrect la stand, iar crema corectoare costã 96 de lei. Cam multicel, ştiu. Produsul este excepţional, dar mi-ar fi plãcut sã ştiu preţul corect de la început.

Şi pentru cã tot suntem la capitolul preţuri, mai am notat pentru voi cam 80% din preţurile produselor de la raft.

Enjoy!

Mascara Lash Fibers/ Smoky Lash/ Aqua Smoky  – 98 lei
Eye Shadow – 89 lei pastila
Sculpting Blush – 125 lei
Compact Shine On – 155 lei
Mat Bronze – 159 lei
Mat velvet fdt 169
HD Foundation -175 lei
HD Blush – 131 lei
HD Powder – 139 lei ( o super recomand, mai ales persoanelor care au probleme cu luciul)
Mist & Fix – 108 lei
Rouge Artist Natural – 85 lei
Duo Mat fdt Pudra Compact – 164 lei
Eye Seal – 99 lei
Star Powder – 94 lei
Aqua liner – 98 lei
Aqua Black – 98 lei
Aqua Cream – 98 lei
Face & Body fdt – 169 lei
Full cover – 128 lei
Baza de ten HD cele colorate – 149 lei
All Mat (baza siliconata) – 200  lei
Corector sprancene – 96 lei

Şi acesta este standul MUFE din Afi. Poza este furatã de la Mona, sper sã nu se supere 😀

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

20 Comments on Preturi MUFE Sephora

  1. Cristina
    5 March, 2012 at 23:10 (8 years ago)

    Eu astept sa mai fie vreun targ si sa prin o reducere de 30%. Asa a fost anul trecut la un targ de beauty de la sala palatului 🙂

    Reply
  2. Cristina
    5 March, 2012 at 23:10 (8 years ago)

    Eu astept sa mai fie vreun targ si sa prin o reducere de 30%. Asa a fost anul trecut la un targ de beauty de la sala palatului 🙂

    Reply
  3. Très Chic
    6 March, 2012 at 10:26 (8 years ago)

    La buticul de vis-a-vis de Marriott sunt mai ieftine. Fondul de ten HD este 160ron, fata de 175ron cat este la Sephora.

    Reply
    • DarLyst
      11 March, 2012 at 08:34 (8 years ago)

      Buna.asa am crezut si eu ca sunt mai ieftine,dar le-a scumpit si acolo.

      Reply
  4. dadatroll
    7 March, 2012 at 00:14 (8 years ago)

    Ce mei pana si asta poti sa cumperi acuman zilele noastre la mol? Nu e le rusine la femei sa afiseze asa pretu pe fata? A, stai un pic, ca e cu F nu ceam inteles eu.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      7 March, 2012 at 09:30 (8 years ago)

      Mi-a luat ceva sa inteleg ce ai vrut sa scrii. Te rog, daca mai comentezi pe acest blog sa depui minimul de efort si sa scrii corect si coerent. Multumesc!

      Reply
  5. dadatroll
    7 March, 2012 at 00:14 (8 years ago)

    Ce mei pana si asta poti sa cumperi acuman zilele noastre la mol? Nu e le rusine la femei sa afiseze asa pretu pe fata? A, stai un pic, ca e cu F nu ceam inteles eu.

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      7 March, 2012 at 09:30 (8 years ago)

      Mi-a luat ceva sa inteleg ce ai vrut sa scrii. Te rog, daca mai comentezi pe acest blog sa depui minimul de efort si sa scrii corect si coerent. Multumesc!

      Reply
  6. Mihaela
    26 April, 2012 at 13:04 (8 years ago)

    Din pacate fetele de pe acolo nu prea stiu produsele. Eu am vrut sa imi iau un pigment si s-au uitat la mine ca la un alien. Intrarea in Sephora este evident benefica celor carora nu le este la indemana o alta sursa dar ar trebui sa puna ceva pret pe partea de training.

    Reply
  7. Mihaela
    26 April, 2012 at 13:04 (8 years ago)

    Din pacate fetele de pe acolo nu prea stiu produsele. Eu am vrut sa imi iau un pigment si s-au uitat la mine ca la un alien. Intrarea in Sephora este evident benefica celor carora nu le este la indemana o alta sursa dar ar trebui sa puna ceva pret pe partea de training.

    Reply
  8. Cristina
    14 June, 2012 at 14:18 (8 years ago)

    Care este treaba cu baza de machiaj colorata HD? De unde ar trebui sa stiu ce culoare sa imi iau?

    Reply
  9. Ioana Dumitrache
    14 June, 2012 at 23:01 (8 years ago)

    Pai siliconata este pentru luciu, verde pentru a neutraliza roseata, galbena pentru cearcane si urma mov, cu particule sclipicioase pentru iluminare…si tot asa :p

    Reply
  10. Ioana Dumitrache