6 alte lucruri pe care le poţi face cu un rimel

Ştiţi de ce este rimelul unul dintre produsele mele preferate? Pentru cã îmi este fidel! Dacã fardul, blush-ul sau rujul îl schimb în funcţie de ocazie şi de momentul zilei, rimelul este acelaşi pentru cã mereu îmi doresc aceleaşi lucruri de la el.

Ultima temã în cadrul Şcolii de Beauty Blogging L’Oreal este sã facem review rimelului Volumissime x4 Ceramide R.

Pentru cã am nişte gene scurte, drepte şi rare în general aşteptãrile mele nu sunt foarte mari de la un astfel de produs. Pur şi simplu am aşteptãri realiste. Cum ar fi sã mã duc la un medic estetician cu faţa cãzutã şi sã îi spun “Domn’ doctor sã îmi faceţi o injecţie sã arãt ca la 20 de ani, dar sã nu mã tãiaţi!”?? :)))

Singura mea dorinţã este sã nu îmi încarce genele şi sã arate cât mai natural.

Dar ca sã nu mai lungim vorba, vreau sã vã arãt ce alte lucruri pot face eu cu noul meu prieten L’Oreal Volumissime x 4 Ceramide R:

  1. Pot scrie un numãr de telefon în cazul în care nu am ceva de scris la îndeamânã.

2. Pot încondeia ouã. Cu cât am mai multe culori cu atât mai bine!

3. Pot completa biletul la Loto 6/49 😀

4. Îl pot folosi pe post de anticearcãn dacã îl ţin puţin la frigider.

5. Îmi pot prinde pãrul cu el.

6. Îmi pot face o aluniţã à la Marilyn Monroe.

Dar cel mai bine ar fi sã îl folosesc pe post de rimel. Pot aplica pânã la 4 straturi fãrã sã încarce genele, iar Ceramidele R le vor fortifia şi vor crea o micã fortãreaţã care nu va permite niciunui factor nociv din mediul extern sã pãtrundã şi sã dãuneze genelor. Pe scurt, volum şi protecţie, baby!

Singurul minus este ambalajul, este total neatractiv! Nu am observat pânã acum acest produs prin magazine (trec des prin magazinele de cosmetice) şi nici nu cred cã l-aş fi observat dacã nu mi l-ar fi pus cineva în faţa ochilor.

Vreau sã îi mulţumesc Mirunei Minculescu pentru pozele frumoase pe care mi le-a fãcut şi pentru cã m-a primit din nou în studioul FotografulTAU.

Dacã v-a plãcut acest articol nu uitaţi sã mã votaţi pentru Şcoala de Beauty Blogging L’Oreal Paris aici. Mai sunt doar 2 zile în care mai puteţi vota, iar fiecare 50 de voturi valoreazã un punct. Am nevoie de 500 de voturi pentru nota 10. Vã mulţumesc!

Nu uitaţi de concurs! Detalii aici!

 

PS: Aici gasiti un articol despre istoria rimelului 🙂

 

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

26 Comments on 6 alte lucruri pe care le poţi face cu un rimel

  1. Silvia Herself
    29 June, 2012 at 07:23 (7 years ago)

    Dar stiu ca esti creativa nu gluma :)) Eu l-am folosit doar pe post de rimel pana acum si e printre preferatele mele ;))

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      29 June, 2012 at 07:25 (7 years ago)

      Adevarul este ca m-am distrat realizand pozele :))) Silvia tu ai niste gene foarte frumoase, iar Volumissime x 4 cred ca ti le imbraca foarte frumos 😀

      Reply
  2. Silvia Herself
    29 June, 2012 at 07:23 (7 years ago)

    Dar stiu ca esti creativa nu gluma :)) Eu l-am folosit doar pe post de rimel pana acum si e printre preferatele mele ;))

    Reply
  3. Dee
    29 June, 2012 at 10:02 (7 years ago)

    Esti extraordinara. Mi se pare cel mai original articol care l-am citit pana acum ;))

    Reply
  4. Dee
    29 June, 2012 at 10:02 (7 years ago)

    Esti extraordinara. Mi se pare cel mai original articol care l-am citit pana acum ;))

    Reply
  5. Andreea's Land
    29 June, 2012 at 14:59 (7 years ago)

    Si eu am cumparat acest rimel acum o saptamana,si chiar imi place! Te pup,super funny postarea iar tu esti o draguta ca de obicei! :*

    Reply
    • Ana Maria Tocana
      29 June, 2012 at 18:15 (7 years ago)

      Rimelul il am din aceleasi considerente! Fff tare articoului! Inca o idee: mi s-ar parea ffff tare sa te apuci de mici video-uri intr-un cadru profesionist in care ne prezinti niste produse sau idei de make-up sau coafuri! 5 minute nu mai mult. In genul celor prezentate de A. Raicu pe blogul ei. Ce zici? 😀

      Reply
  6. Andreea's Land
    29 June, 2012 at 14:59 (7 years ago)

    Si eu am cumparat acest rimel acum o saptamana,si chiar imi place! Te pup,super funny postarea iar tu esti o draguta ca de obicei! :*

    Reply
  7. Ana Maria Tocana
    29 June, 2012 at 18:18 (7 years ago)

    Adica sa fie ceva special si mai profi decat youtobe-ul din dormitor! Cu o camera de filmat normala pusa pe un trepied in studioul foto rezolvi 😀 Haai Ioana haii! Voi ce ziceti?

    Reply
  8. Ana Maria Tocana
    29 June, 2012 at 18:18 (7 years ago)

    Adica sa fie ceva special si mai profi decat youtobe-ul din dormitor! Cu o camera de filmat normala pusa pe un trepied in studioul foto rezolvi 😀 Haai Ioana haii! Voi ce ziceti?

    Reply
  9. Samira
    29 June, 2012 at 20:19 (7 years ago)

    interesant mod de a privi un rimel : ))

    Reply
  10. Samira
    29 June, 2012 at 20:19 (7 years ago)

    interesant mod de a privi un rimel : ))

    Reply
  11. Anda Zelenca
    29 June, 2012 at 23:42 (7 years ago)

    Ce idee cute!:)) Si ce poze frumoase…you’re gorgeous, my dear!:*

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      1 July, 2012 at 12:09 (7 years ago)

      Multumesc mult, draga mea! Ma bucur ca ti-a placut ideea! Te pup!

      Reply
  12. Anda Zelenca
    29 June, 2012 at 23:42 (7 years ago)

    Ce idee cute!:)) Si ce poze frumoase…you’re gorgeous, my dear!:*

    Reply
  13. Delia
    30 June, 2012 at 09:16 (7 years ago)

    Eu am mai folosit rimelul pentru sprancene.. le da o culoare foarte frumoasa si le face mai stralucitoare.. nu se da in exces se ating doar putin sprancenele cat sa le piepteni! E super!

    Reply
  14. Delia
    30 June, 2012 at 09:16 (7 years ago)

    Eu am mai folosit rimelul pentru sprancene.. le da o culoare foarte frumoasa si le face mai stralucitoare.. nu se da in exces se ating doar putin sprancenele cat sa le piepteni! E super!

    Reply
  15. catalinadejavu
    30 June, 2012 at 11:16 (7 years ago)

    Foarte tare!! Mi-ai inveselit ziua :*

    Reply
  16. Georgiana
    30 June, 2012 at 13:37 (7 years ago)

    Absolut superbe pozele si foarte creativ articolul 🙂

    Reply
  17. Georgiana
    30 June, 2012 at 13:37 (7 years ago)

    Absolut superbe pozele si foarte creativ articolul 🙂

    Reply
  18. Ali
    30 June, 2012 at 20:39 (7 years ago)

    FFFFF TARE!!! Felicitari pentru creativitate si ingeniozitatea ideii!

    Reply
  19. Ali
    30 June, 2012 at 20:39 (7 years ago)

    FFFFF TARE!!! Felicitari pentru creativitate si ingeniozitatea ideii!

    Reply
  20. Lamiita Durac
    26 June, 2014 at 16:52 (5 years ago)

    Nu stiu de ce am snzatia ca vei mai gasi o utilitate a lui 😀 . Dar , daca e bun ca si rimel , atunci ne-ai convins fara a ne gndi la ce altceva l-am mai putea folosi .

    Reply

2Pingbacks & Trackbacks on 6 alte lucruri pe care le poţi face cu un rimel