Unde sã te tunzi în Bucureşti

Deoarece multe dintre voi îmi scrieţi şi îmi cereţi recomandãri de saloane pentru anumite servicii în special tuns şi vopsit, m-am gândit sã vã spun care sunt acele saloane pe care eu le recomand.

În primul rând vã recomand sã mergeţi la Geta Voinea. Sunt mai multe saloane GV în Bucureşti şi existã şi unul în Craiova. Chiar dacã nu prindeţi o programare chiar la Geta, puteţi merge liniştite în oricare dintre saloanele ei pentru cã personalul este instruit de ea aşa cã vã puteţi lãsa liniştite pe mâinile hairstyliştilor. Ultima datã pe mine m-a tuns Dana din GV Bãneasa (ea a fost cea care mi-a fãcut buclele superbe de aici).

Dacã prima propunere îţi depãşeşte bugetul, nu te întrista pentru cã am o recomandare la fel de frumoasã. Mergeţi la HairWellness and more… unde se va ocupa de pãrul vostru Liza Pintileasa. Eu înca nu m-am lãsat pe mâna ei, dar s-a lãsat mama şi a tuns-o MI-NU-NAT! Ca de obicei mama nu i-a dat nicio indicaţie şi i-a lãsat mânã liberã sã o tundã cum doreşte iar ce a ieşit a întinerit-o cu 20 de ani!

Nu glumesc, îmi place la nebunie noua tunsoare şi  dupã douã luni şi jumãtate încã se aşeazã foarte frumos. Chiar conteazã sã îţi poţi aranja singurã pãrul acasã.

Iar dacã vreţi împletituri ruseşti frumoase la preţuri bune, vã recomand sã mergeţi la Butterfly Beauty Center.

Acestea sunt cele trei recomandãri pe care le am pentru voi la capitolul îngrijirea pãrului, adresele le gasiti pe site-urile saloanelor iar dacã aveţi şi voi recomandãri vã rog sã contribuiţi 😀

 

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

14 Comments on Unde sã te tunzi în Bucureşti

  1. Ana Maria Tatucu
    7 March, 2013 at 07:27 (7 years ago)

    Sunt si eu tentata de impletituri, oare rezista pana a doua zi? ca nu ma pot duce la impletit dimineata la 6 ca sa fiu la 8 la birou cu coafura gata :).

    Reply
  2. ecaterina
    7 March, 2013 at 09:36 (7 years ago)

    Chiar vreau sa ma tun, sper sa ajung la Hair Wellness and more-ca nici nu am de mers vreo 20 m pana la ei; rezista impletitura -mi am facut la salonul Oksana si a tinut 4 zile,si am parul lung- imi faceam griji cum voi dormi ,daca ma va durea capul-si nimic, a fost chiar ok:)

    Reply
  3. pisik
    7 March, 2013 at 12:32 (7 years ago)

    Buna. Si eu caut un hair stylist dar unul care sa scoata exact ceea ce ii cer eu. Se mai gaseste si asa ceva?
    Eu chiae stiu ce mi doresc si unde am fost pana acum au promis ca au inteles si exact asa o sa iasa si a fost exact pe dos.
    Matusa mea a fost la GV si i-ay facut o culoare oribila si era f airea tunsa. In plus au lasat-o prea mult cu vopseaua pe par.
    Nu cres ca m-as mai duce acolo.

    Reply
  4. buscan elena adina
    7 March, 2013 at 15:12 (7 years ago)

    Vreau sa imi schimb lookul si m-am decis sa imi las parul lung.Dar va trebui sa imi gasesc in acest timp o coafura pentru a-mi aranja parul pana va ajunge la lungimea dorita.Va rog sa imi recomandati un salon bun cu preturi acceptabile.

    Reply
    • Ioana
      8 March, 2013 at 07:31 (7 years ago)

      Buna Elena!

      Tocmai ti-am facut o recomandare mai sus, in articol.

      Ioana

      Reply
  5. micsa speranta
    7 March, 2013 at 18:47 (7 years ago)

    buna.multumim.eu ma tund la mihai in mall la salonu doamnei voinea super dar si restu sunt super doar ca la el m am invatat.
    apropo ai fost cumva acum in carf din baneasa? scuzama ca intreb era un eveniment la farmacie centrofarm .pop o seara faina

    Reply
    • Ioana
      8 March, 2013 at 07:30 (7 years ago)

      Hello! Da, a fost o lansare LRP, m-ai vazut? Mi-ar fi placut sa ne cunoastem 🙂

      Reply
      • micsa speranta
        8 March, 2013 at 09:01 (7 years ago)

        off ce rau imi pare eram chiar langa tine dar vorbeai la tel.si mi afost nu stiu cum sa intru in vorba poate daca nu vorbeai la tel spargeam gheata or mai fi evenimente. hihih te pop. esti mult mai frumoasa in realitate ca n poza de aici era fata in farm si eu afara cu carutu.asta e vorbim.te pop. o zi buna..la multi ani!!!

        Reply
  6. lilianne
    19 April, 2014 at 15:50 (6 years ago)

    recomand stilista Nicoleta de la salonul Anda din sos iancului , o adevarata profesionista , amabila , prietenoasa , meticuloasa

    preturi rezonabile- 35 ron tuns

    Reply
  7. Diana
    10 July, 2014 at 15:31 (5 years ago)

    Am fost la multe coafeze, hair stylisti sau cum vreti sa le spuneti, de la saloane cunoscute si singurul pe care il recomand este Radu Serban de la Fantasy Hair Team. Mi-a facut o tunsoare care se potriveste exact cu fizionomia fetei. Ma bucur ca in sfarsit am gasit pe cineva la care voi reveni intrucat sunt foarte multumita de rezultat.

    Reply
  8. Cristina
    12 August, 2015 at 15:10 (4 years ago)

    Buna, Ioana! Am auzit despre salonul de infrumusetare a lui Cristi Pascu ca e genial, dar stiu si de salonul GV ca este super si nu stiu unde sa ma tund. Ai vreo recomandare?

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      12 August, 2015 at 15:22 (4 years ago)

      Ti-o recomand pe Liza Pintileasa – o gasesti la Hair Wellness and More. Eu doar la ea m-am tuns in ultimii doi si ti-o recomand cu toata increderea! In plus, are preturi bune 🙂

      Reply
  9. Cristina
    17 August, 2015 at 15:56 (4 years ago)

    Iti multumesc mult de sfat.Sa ai o seara frumoasa. PS: te apreciez foarte mult si iti stiu tot blogul pe derost pt ca l-am citit de foarte multe ori. Tine-o tot asa!

    Reply