My everyday make-up products

Sunteţi curioase sã aflaţi care sunt produsele pe care le folosesc pentru machiajul zilnic? Dacã da, iatã-le mai jos!

  1. Fondul de ten Pharmaceris – deşi la prima aplicare nu mi-a plãcut, acum îl iubesc!
  2. Ca sã fixez bine fondul de ten şi pentru a asigura o matifiere de duratã aplic un strat subţire din fondul de ten compact matifiant 8H de la Sephora despre care v-am povestit aici.
  3. Aqua Brow în nuanţa 0 este produsul meu preferat pentru sprâncene. Meritã cei 98lei! L-aţi vãzut în acţiune aici.
  4. Pentru ca fardul de pleoape sã reziste pânã la demachiere, aplic un strat subţire de Too Faced Shadow Insurance.
  5. De obicei mã machiez cu fardurile din paleta NAKED. Preferatele mele sunt: Sin, Smog, Naked, Buck şi Darkhorse.
  6. Tuşul meu preferat este şi va rãmâne MAC Blacktrack fluideline. Niciodatã nu m-a dezamãgit!
  7. Rimelul care atrage cele mai multe complimente este L’Oreal False Lash Wings şi tocmai din acest motiv îl folosesc foarte des.
  8. Blush-ul meu preferat de anul trecut şi care îşi reintrã în dreptul este Dior Blush în nuanţa 639.
  9. Iluminatorul este etapa mea preferatã din machiaj. Cel de la Fontana Contarini este preferatul meu şi pe el îl folosesc tot timpul. Eu am varianta în douã culori.
  10. Iar ultimul pas este aplicarea rujului. De cele mai multe ori optez pentru roşu, iar în aceastã perioadã port foarte des nuanţa Encounter de la Illamasqua. Review & swatch aici.

Machiajul meu cuprinde 10 paşi, fãrã pregãtirea tenului şi îl pot realiza cam în 20-30 de minute.

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

27 Comments on My everyday make-up products

  1. Ramona G
    11 March, 2013 at 11:52 (7 years ago)

    super produse, nu am ce zice..

    Reply
    • Ioana
      11 March, 2013 at 12:05 (7 years ago)

      Prefer un produs bun si eficient decat 10 mediocre 😀

      Reply
  2. georgiana
    11 March, 2013 at 11:57 (7 years ago)

    Superbe produsele! Recent am avut o prima intalnire cu produsele Make Up For Ever si pot spune ca a fost dragoste la prima vedere 🙂

    Reply
    • Ioana
      11 March, 2013 at 12:06 (7 years ago)

      Si mie imi plac produsele MUFE, mai putin tusul lor Aqua Black. M-am intors tot la MAC Blacktrack 🙂

      Reply
      • Cristina Gheorghe
        11 March, 2013 at 22:24 (7 years ago)

        eu in schimb sunt indragostita de tusul mufe….deci e suprem :X

        Reply
  3. Delia
    11 March, 2013 at 11:57 (7 years ago)

    Super produse, la fel ca si fata care le foloseste! :*

    Reply
    • Ioana
      11 March, 2013 at 12:06 (7 years ago)

      Multumesc Delia, esti o draguta! :*

      Reply
  4. Delia
    11 March, 2013 at 13:14 (7 years ago)

    Hmmm, as incerca si eu acest Rimel 😀 Momentan folosesc de nevoie unul de la Avon care nu ma incanta deloc. Si mai am unul de la YRocher pe care inca nu l-am inceput, dar nu ma prea atrage…

    Reply
  5. Lucica Lazar
    11 March, 2013 at 15:26 (7 years ago)

    sunt superbe si de calitate,sa le folosesti sanatoasa :-*

    Reply
    • Ioana
      11 March, 2013 at 21:25 (7 years ago)

      Multumesc Lucica! :*

      Reply
  6. micsa speranta
    11 March, 2013 at 15:42 (7 years ago)

    super produse.pup

    Reply
    • Ioana
      12 March, 2013 at 05:33 (7 years ago)

      Te pup si eu draga mea! :*

      Reply
  7. Steffy
    11 March, 2013 at 17:07 (7 years ago)

    Un post foarte dragut si util!
    De apreciat ca sunt totusi putine produse, am vazut la alte bloggerite ca folosesc o multime de produse si pentru o incepatoare e destul de greu sa inteleaga cum si la ce folosesc acestea.

    Reply
    • Ioana
      11 March, 2013 at 21:27 (7 years ago)

      Da, imi amintesc si eu ca ma uitam acum cativa ani la clipuri pe YT si vedeam o groaza de produse. Insa trebuie sa fim realiste, zi de zi nu ai de ce sa folosesti mai multe..

      Reply
  8. Ana Maria Tatucu
    11 March, 2013 at 19:21 (7 years ago)

    Foarte buna selectie, vad ca si tu esti fan Dior, tocmai ce am terminat o pudra de la Dior….si nu pot arunca ambalajul, cutia in sine e o bijuterie :). O folosesc pe post de oglinda de tinut in poseta.

    Reply
    • Ioana
      12 March, 2013 at 05:31 (7 years ago)

      Oh, da! Dior este brandul meu de suflet <3 Nu am incercat inca nicio pudra Dior, dar trebuie sa o fac! 😀

      Reply
  9. Andreea
    11 March, 2013 at 19:50 (7 years ago)

    Blush-ul arata absolut divin 🙂 imi place mult

    Reply
  10. Florentina Enache
    11 March, 2013 at 21:17 (7 years ago)

    Şi mie îmi place foarte tare primer-ul TFSI. E primul primere pe care l-am cumpărat şi de atunci nu pot să renunţ la el. Îl aplic chiar şi atunci când nu îmi machiez ochii, pentru că aşa nu se mai strâng fondul de ten şi concealerul în pliu.
    Să le foloseşti cu multă plăcere în continuare!

    Reply
    • Ioana
      12 March, 2013 at 05:32 (7 years ago)

      Multumesc! Eu am incercat si PP de la UD, dar nu mi se pare la fel de eficient.

      Reply
  11. Nora
    12 March, 2013 at 16:44 (7 years ago)

    Buna, cum folosesti primerul de la tfsi? L-am luat si eu recent si nu face fata, ma gandesc ca poate nu il aplic eu cum trebuie. Am incercat deja diferite metode, aplicat direct, dupa fdt, pudra, dar tot imi dispar fardurile de pe ochi in cateva ore. Inainte de acesta am avut primerul de la radiant si isi facea treaba foarte bine, il recomand in caz ca nu l-ai incercat.

    Reply
  12. Cristina P.
    13 March, 2013 at 18:53 (7 years ago)

    Tentante produsele si de calitate! Paleta Naked este o minunatie! Ador nuantele, tare mi-as dori una, ma multumesc cu ce am momentan! Sa le folosesti sanatoasa!:)

    Reply
  13. sandra bendre
    27 March, 2013 at 16:48 (7 years ago)

    Ce de produse yummy <3
    SandraB.ro

    Reply
  14. simona
    6 May, 2013 at 11:09 (7 years ago)

    Buna Ioana,

    Felictiari pentru blog!

    Sunt mereu in cautarea fondului de ten perfect! Am cateva intrebari pentru tine in legatura cu Pharmaceris:
    1. Unde se gaseste de cumparat?
    2. Este potrivit si pentru tenul gras? Tenul meu este destul de lucios si intotdeauna prefer fondurile de ten care matifiaza si care se mentin mate pe parcursul zilei (urasc luciul fetei).
    3. Ce culoare folosesti tu si ce culoare recomanzi pentru mine? Eu as fi 2w1 sand (estee lauder) sau nc20 (mac).

    Mersi mult pentru ajutor!

    Simona

    Reply
  15. Aluculesei Brindusa
    14 May, 2013 at 13:17 (7 years ago)

    multumim mult de prezentare ,unele dintre produse imi plac si mie foarte mult!

    Reply
  16. Beauty by Coco
    14 May, 2013 at 13:53 (7 years ago)

    Ador fardul pentru obraz Dior, este atât de fin și rafinat și se amesteca bine pe fata…. foooarte incantata 🙂

    Reply
  17. Aghinitei Maria
    15 May, 2013 at 04:13 (7 years ago)

    Superbe produsele!rodusele Make Up For Ever si pot spune ca sunt f. bune! 🙂

    Reply
  18. Ioana
    23 September, 2014 at 10:35 (5 years ago)

    Buna! Foarte ok produsele prezentate. Vreau sa-ti spun de o noua firma de cosmetice frantuzesti aparute la noi de nici 1 an. Am testat cateva dintre ele, si mi se par exceptionale. Fondul de ten Mat, spre exemplu are o acoperire foarte buna, si nici nu ingrasa tenul. I-am descoperit in Galeriile Titan, au un stand acolo, si am inteles ca au si un site de pe care poti face comanda de produse. Preturile sunt foarte accesibile, si arata bine. Ah.. Laura Clauvi se numeste firma. (uitam sa scriu esentialul:)))

    Reply