TAG: Beauty things I suck at

Deena a început un tag foarte popular pe YT şi foarte simpatic şi în ciuda faptului cã nu am fost nominalizatã sã îl fac, mi-ar plãcea sã împãrtãşesc cu voi stângãciile mele 🙂

Contouring-ul a fost dintotdeauna o provocare pentru mine deoarece sunt foarte albã şi mi-e teamã sã nu gafez cu pudra mai închisã la culoare. Bronzerul nici nu intrã în discuţie. Cred cã dacã aş avea şi eu un produs cremos nu foarte închis, m-aş descurca.

Din categoria contouring şi datul cu blush reprezintã uneori o provocare pentru mine. Deşi ştiu foarte bine teoria cu Bula lui Bichat, obrajii mei plini mã cam deruteazã :)))

De obicei mã ghidez dupã instinct şi îl pun acolo unde cred eu cã mã face sã par adolescentã.

Pãrul este una dintre podoabele pe care eu le îngrijesc cu cea mai mare grijã. Sunt o norocoasã cu pãr mult, drept şi sãnãtos ..şi cam atât. Este greu de aranjat, buclele nu rezistã mult pentru cã pãrul este greu, uscatul dureazã douã milenii şi jumãtate, iar eu nu prea îl aranjez în general pentru cã nu prea mã pricep.

Situaţia asta sper sã se schimbe deoarece tocmai m-am vopsit şi m-am tuns şi am renunţat la 70% din grosimea lui.

Oricât de mult mi-aş dori sã ajung la fiecare 3 sãptãmâni la pedichiurã, mereu se întâmplã sã uit. Cred cã ar trebui sã îmi pun un reminder în telefon sau sã îi rog pe cei de la salon sã mã sune sã îmi aminteascã :))) Doar oja sãritã de pe unghii îmi aminteşte cã ar trebui sã merg la pedi. Ah, şi nu intrã în discuţie sã mi-o fac singurã …asta dacã mai vreau sã pot merge în urmãtoarele zile :)))

Hmmm….acum cã le vãd negru pe alb parcã nu mai par atât de multe. Care sunt activitãţile care vã dau bãtãi de cap ?

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

13 Comments on TAG: Beauty things I suck at

  1. Laura M
    31 March, 2013 at 17:57 (7 years ago)

    :))
    Cu parul si pedichiura nu ma descurc nici eu…

    Reply
  2. Deena
    31 March, 2013 at 18:01 (7 years ago)

    Ha!!Avem si “probleme” comune!:) Ce frumooos!:)) u zic ca tagul asta e fain tocmai pentru ca nearata si punctele slabe ca degeaba crede lumea ca ai blog de beauty esti zeita Afrodita!:))

    Reply
  3. Lucica Lazar
    31 March, 2013 at 18:11 (7 years ago)

    Cu parul,cu machiajul si cu manichiura…nu le pot face minunate 😀

    Reply
  4. Adriana
    31 March, 2013 at 18:14 (7 years ago)

    De cand am devenit mamica, parul devine asa de greu de aranjat…in mare parte fiindca trebuie sa-l tin strans! Dar si inainte era greu, e fin, fin 🙁 si nu sta ondulat decat daca ii dau cu o tona de fixativ asa ca renunt 🙂 Si cat timp ma mai trage bebita de par, marea mea grija este sa-l tin foarte curat si sa-mi dau cu ser termoprotector inainte de uscare! Aranjatul nu prea intra in discutie acum! Nu prea stiu unde sa-mi dau cu blush 😀 ! Si eu ma ghidez dupa instinct, nu stiu daca am fata rotunda sau ovala 🙂 Nu stiu, de asemenea, sa folosesc tusul de ochi si tare mi-e teama ca mi-ar face ochii mici, asa mi s-a parut cand mi-am dat cu un creion de ochi! Deci nici asta nu stiu! Nu stiu ce sa fac cu sprancenele, sa le subtiez sau sa le las asa, naturale? Nu stiu ce m-ar avantaja si nici nu am gasit pe cineva bun sa ma sfatuiasca!

    Reply
  5. Alecsa89X
    31 March, 2013 at 18:30 (7 years ago)

    Aceiasi problema o am si eu cu parul! Este des si sanatos, dar usor ondulat la varfuri. Insa.. in afara de faptul ca imi ia (te citez) 2 milenii si jumatate sa il usuc (si cand il indrept/ondulez tot atat dureaza) .. la mine mai e si lenea (plus ca in 75% din cazuri nu il usuc perfect pentru ca ma iau toate caldurile si el tot nu s-a uscat bine) ! Unde pui ca e si greu de coafat..
    Sau..Imi fac bucle si in 2 ore “dispar”, il indrept si in 2 ore se onduleaza usor varfurile.
    Chiar invidiez fetele care isi pot tine parul perfect drept (sau cele carora le rezista buclele) toata ziua/noaptea .

    Reply
  6. Sadie
    31 March, 2013 at 18:42 (7 years ago)

    Obrajii mei is prea plati… :)) Am fata tare lunga si asta ma incurca atunci cand vine voba de blush. Iar conturul e o problema tot din cauza pielii albe, vara parca mai merge.

    Reply
  7. Ioana
    31 March, 2013 at 18:55 (7 years ago)

    Parul… pur si simplu am doua maini stangi.

    Reply
  8. MissBodescu
    31 March, 2013 at 21:59 (7 years ago)

    pedichiura… intotdeauna cand o fac eu de la a la z, ceva sangereaza. ceva, orice, cat de putin, cat de mic, sangereaza :))
    parca trebuie sa fac un sacrificiu de fiecare data cand imi fac eu pedichiura… dar mi-e lene sa ma duc la salon “doar” pt asta….

    Reply
  9. Byutzika
    1 April, 2013 at 10:16 (7 years ago)

    Sunt tare curioasa cum te-ai tuns:D Abia astept sa vad schimbarea :*

    Reply
  10. Andreea
    1 April, 2013 at 13:11 (7 years ago)

    Si eu ma analizez de 10 ori in oglinda dupa ce ma dau cu bronzer, mai si cer parerea mamei, daca e acasa :)) Nu vreau sa ies in lume “varuita”, dar am inceput sa ma pricep mai bine la asta. 🙂

    Reply
  11. kriss
    1 April, 2013 at 19:25 (7 years ago)

    Unghiile..ca si tine..imi aduc aminte ca trebuie sa le fac atunci cand vad oja sarita..si desi zic sa o fac..ba ma apuca lenea ba altele..si mai astept pana la urmatorul contact cu oja sarita..Blush-ul..cred ca in80% din cazuri nimeresc prost macar pe un obraz..Tusul..un mister

    Reply
  12. Buburuza
    2 April, 2013 at 19:11 (7 years ago)

    SI eu m problema cu blushul,iar cu asezatul parului e foarte ciudat,cum se aseaza exemplar cand imi fac o coafura prin casa iar cand am un eveniment nu sta in niciun fel :(( Imi vine sa il tund zero…macar de as avea trasaturi frumoase,insa nu le am asa ca trebuie sa il suport asa cum e 🙁 Nice Tag :*

    http://buburuzacuatitudine2008.blogspot.ro/

    Reply
  13. Andreea
    8 April, 2013 at 11:44 (7 years ago)

    Nu pot sa cred ca tu ai atatea probleme. Pari asa naturala cand vine vorba de beauty, incat refuz sa cred. :))

    Reply