Alte isprăvi de la şcoala de machiaj Monroe Make-up Academy (2)

Ufff, iată că această serie se apropie de final. Astăzi vă arăt două machiaje destul de dificil de realizat, însă mie îmi plac rezultatele la ambele. Recunosc, am avut şi modele superbe şi vreau să le mulţumesc pentru răbdarea cu care au aşteptat să le machiez.

Alte isprăvi de la şcoala de machiaj Monroe Make-up Academy (2)


Primul machiaj este cel de contouring şi este unul dintre tipurile mele preferate de machiaj. Conturarea şi iluminarea s-a realizat numai din produse cremoase, apoi intensificate de pudre. Am folosit Trusa Kett Fixx Pro Palette Neutral pe care mi-o doresc foarte tare după realizarea acestui machiaj! O găsiţi aici.

Modelul este colega mea de la curs, Sandra Petreanu şi vă invit să îi daţi LIKE paginii ei de Facebook aici.

 

Al doilea machiaj este cel bronzing, acest tip de machiaj reprezentând întotdeauna o provocare pentru mine. Not anymore! Cu siguranţă aţi recunoscut-o deja pe superba Adina Meg (fuguţa pe blogul ei) care şi astăzi în timp ce voi citiţi aceste rânduri îmi este model pentru machiajul glamour/de fotografie.

superbă şi înainte şi după..

Sper că vă plac isprăvile mele şi dacă aveţi sfaturi pentru mine nu ezitaţi să le lăsaţi în căsuţa de comentarii!

PS: Nu uitaţi să vă înscrieţi la Monroe Make-up Academy!

PSS: Vezi alte isprăvi de la şcoala de machiaj aici şi aici.

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

11 Comments on Alte isprăvi de la şcoala de machiaj Monroe Make-up Academy (2)

  1. Tone Monica
    1 February, 2014 at 08:18 (6 years ago)

    foarte frumoase machiajele! si modelele bineinteles!

    Reply
  2. Lorena Lal
    1 February, 2014 at 08:30 (6 years ago)

    Ce frumooos, ce frumos!!!:X Bravo :*

    Reply
  3. Diana
    1 February, 2014 at 08:45 (6 years ago)

    Meg este foarte frumoasa si fara machiaj si cu machiaj!
    Imi place mult cum ai lucrat machiajul ambelor modele!
    multa bafta in continuare!

    Reply
  4. Daniela Balan
    1 February, 2014 at 09:30 (6 years ago)

    Felicitari, Ioana! Intr-adevar sunt foarte frumoase si modelele, dar si machiajele realizate de tine sunt extraordinare.

    Reply
  5. Macy
    1 February, 2014 at 10:31 (6 years ago)

    Imi place foarte mult machiajul ochilor de la primul model 🙂 si imi place cum ai machiat-o pe Adina, este superba desi si fara machiaj este frumoasa 🙂 Acum ispravile de la scoala de machiaj sunt postarile mele preferate 😀

    Reply
  6. Dalia
    1 February, 2014 at 14:13 (6 years ago)

    Sunt superbe machiajele ! Dar ultimul este preferatul meu 😀

    Reply
  7. Mihaela Bolea
    2 February, 2014 at 23:19 (6 years ago)

    Ambele machiaje sunt superbe! ♥♥
    Iar cu aşa modele deosebite, cred că ţi-e şi mai mare dragul să te bucuri de timpul petrecut printre pensulici, farduri şi tot arsenalul de beauty and more ♥.

    Reply
  8. Ral Diaconescu
    3 February, 2014 at 08:33 (6 years ago)

    Ah…ador primul machiaj 🙂
    Conturul puternic este slabiciunea mea 😀

    Reply
  9. Claudia
    3 February, 2014 at 12:38 (6 years ago)

    Felicitari pentru munca ta!

    Reply

1Pingbacks & Trackbacks on Alte isprăvi de la şcoala de machiaj Monroe Make-up Academy (2)

  1. […] v-am pregatit un articol special astazi. Veti vedea un machiaj de tipul before-after, realizat de Ioana Dumitrache pe.. fatuca mea :). Am fost foarte, dar foarte incantata, cand Ioana m-a invitat sa ii fiu model, […]