Vă place noua mea culoare de păr?

Când Schwarzkopf România mi-a propus să testez noua vopsea pentru păr Nectra Color primul meu impuls a fost să refuz. Însă după ce am aflat că este vorba despre un produs fără amoniac ce conţine ingrediente naturale am început să mă răzgândesc. Luând în considerare faptul că multe dintre voi îmi scrieţi aici sau pe pagina de Facebook a blogului şi îmi cereţi informaţii despre culoarea mea de păr, m-am gândit gândit că este o ocazie bună să caut o alternativă mai ieftină şi mult mai accesibilă (deoarece Nectra Color este disponibilă în toate hipermarketurile) la vopseaua pe care o folosesc de obicei şi care din păcate este disponibilă doar în anumite saloane din ţară.

Cu emoţii care se confundau uşor cu stări de nervozitate, am ales împreună cu coloristul meu 3 nuanţe din cele 14 disponibile care combinate puteau rezulta o nuanţă asemănătoare cu cea pe care o port în prezent.

Şi am ales: două cutii 845 blond pralină, două cutii 688 roşcat intens şi una 668 alună. Staţi liniştite că nu am avut nevoie de atâta vopsea, doar că nu ştiam ce şi cât am nevoie exact.

De obicei prefer să mă vopsesc la salon deoarece nu ma pot face singură şi nici nu am pe cineva priceput la îndemână, aşa că şi de data aceasta am luat cutiile de vopsea la pachet şi m-am dus la salonul în care eu mă simt ca acasă: Hair Wellness ..and more.

Draga mea Liza Pintileasa, care are extrem de mare grijă de părul meu, a fost cam  sceptică atunci când i-am cerut să mă vopsească cu un produs mass market, însă pentru mine a făcut o excepţie şi m-a primit cu vopseaua de acasă.

Nu ştiu dacă, la fel ca şi pe mine, a convins-o faptul că Nectra Color este o vopsea permanentă fără amoniac, delicată cu părul, care îngrijește, păstrează intensitatea şi strălucirea, sau dacă anii de experienţă pe care îi are în spate i-au dat siguranţa că orice s-ar întâmpla va putea repara uşor, dar mi-a oferit ajutorul ei. Ştiu singur însă, că i-a plăcut ideea că noul produs înglobează un sistem optimizat cu conținut de ulei pentru o performanță deosebită în intensitate și strălucire a colorării fără amoniac. În plus, garantează hrănire supremă a părului datorită formulei sale unice cu Nectar Floral şi Uleiuri Botanice si promisiunea de a acoperi 100% firele albe, căci da, doamnelor, înţelepciunea m-a învăluit de la vârsta de 25 de ani şi se manifestă prin apariţia câtorva fire albe poziţionate strategic chiar pe cărare.

Yves Rocher

Pachetul Nectra Color  conţine crema de bază care are un parfum floral-fructat foarte plăcut (60ml), soluţia fixatoare care se combină cu crema în propriul recipient cu dispozitiv de aplicare (60ml), balsamul care fixează culoarea după colorare (22,5ml), mănuşi de unică folosinţă şi instrucţiunile de folosire.

Pentru a putea obţine o nuanţă de cupru având în vedere baza pe care o aveam deja, Liza a amestecat aproape un tub şi jumătate din nuanţa 688 cu cele două tuburi 845.

Rezultatul este impresionant, cel puţin eu asta am observat din reacţiile celor din jur. În plus, culoarea a ieşit uniform şi a acoperit total firele albe. De abia aştept să o încerce şi mama mea!

Dar mai bine vă arăt pozele ca să puteţi hotărî singure 🙂

 

Înainte de vopsire părul arăta aşa:

După vopsire părul arată aşa:

Preţ recomandat: 23,99 lei/cutia

Mai multe detalii pe http://www.nectra-color.ro

Apropo, nu întâmplător am ales să fac pozele de după în grădina botanică Marimurtra din oraşul Blanes (Spania). Am simţit o conexiune între peisajele superbe cu flori şi plante nemaivăzute şi formula unică Nectra Color îmbogăţită cu nectar floral şi uleiuri botanice.

PS: Astăzi sunt Dragobetele, aşa că vă invit să fiţi mai romantici şi să urmăriţi clipul de mai jos 😀

LIKE it & SHARE it!
0

Comments

comments

41 Comments on Vă place noua mea culoare de păr?

  1. Dara
    24 February, 2014 at 09:22 (6 years ago)

    Cat de frumoasa esti! Iar culoarea de par de acum ti se potriveste super bine! Foarte frumoase si pozele!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:41 (6 years ago)

      Esti foarte draguta mai Dara, multumesc! Promit sa public si mai multe poze din presstripul Nivea 😀

      Reply
  2. Maria
    24 February, 2014 at 09:29 (6 years ago)

    Ce culoare frumoasa si cat este de stralucitoare! De foarte mult timp caut un rosu intens care sa straluceasca frumos si sa nu devina spalacit dupa doar cateva spalari. Cat crezi ca rezista asa frumos culoarea?

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:43 (6 years ago)

      Si eu sunt curioasa cat va rezista asa frumos, insa sa stii ca pozele le-am facut dupa o spalare pe par, deci nu imediat dupa vopsire. Conteaza f mult ce produse folosesti, iar eu folosesc numai produse pentru parul vopsit. Preferatele mele sunt cele din gama CHI Infra pe care le gasesti pe http://www.luxbeauty.ro
      (nu uita sa folosesti codul BFF01 pentru 15% reducere din comanda!)

      Reply
  3. Andeiutza
    24 February, 2014 at 09:30 (6 years ago)

    Superba!!
    Crezi ca prinde si pe un saten natural asa ca la tine? Cate cutii crezi ca am nevoie pentru un par putin mai lung de umeri?

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:45 (6 years ago)

      Buna Andeiutza,

      Sincer cred ca trebuie sa intrebi un colorist. In general vopseaua prinde mai bine pe un par natural decat pe unul vopsit, insa depinde si cat de inchis il ai tu.
      Cred ca ti-ar trebui cel putin 2 cutii daca nu ai un par f bogat.

      Te pup si astept impresiile tale despre vopsea!

      Reply
  4. Carmenita
    24 February, 2014 at 09:32 (6 years ago)

    Am mai citit de nectra color si pe alte bloguri vad ca este o intreaga miscare cu vopseaua asta, dar tu m-ai convins sa o incerc. am incredere in recomandarile tale ca niciodata nu m-ai dezamagit. saptamana viitoare trebuie sa ma vopsesc si sper sa aiba o nuanta potrivita si pt mine. te pup ioana

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:47 (6 years ago)

      Te pup si eu Carmenita si iti multumesc pentru votul tau de incredere. Sa imi spui ce parere ai despre vopsea dupa ce o incerci :*

      Reply
  5. Anna Helun
    24 February, 2014 at 09:37 (6 years ago)

    Nu pot sa imi iau ochii de la pozele in soare. Sper sa arate asa si dupa spalare. O sa caut si eu aceasta vopsea. pana acum ma faceam cu vulcanic red, dar se ducea din intensitate destul de repede. poate nu ar fi o idee rea sa pui niste poze dupa vreo 2-3 saptamani sa vedem si noi cum arata si atunci. te pup, esti foarte frumoasa

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:51 (6 years ago)

      Anna sa stii ca pozele sunt facute dupa prima spalare 😀 Si eu sunt impresionata, insa asa cum am mai zis folosesc numai produse speciale pentru parul vopsit. Te puup si iti multumesc!

      Reply
  6. Adelina Tomescu
    24 February, 2014 at 09:37 (6 years ago)

    Culoarea e absolut minunata! E nuanta la care visez si eu insa nu am avut pana acum curajul sa ma vopsesc, nu stiu daca mi-ar sta bine roscata. Pe tine arata splendid!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:53 (6 years ago)

      Ca sa fiu sincera nici eu nu ma asteptam sa iasa atat de intensa :))) Iti multumesc Adelina, esti o scumpa :*

      Reply
  7. Dianas.
    24 February, 2014 at 09:52 (6 years ago)

    Superba culoarea si iti vine minunat! Mai ca imi vine sa renunt la blond si sa ma fac roscata :)))

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 09:53 (6 years ago)

      Dar sa stii ca au 4 nuante foarte frumoase de blond 😀

      Reply
  8. Alina Mihaela
    24 February, 2014 at 10:04 (6 years ago)

    Wow! Este pur si simplu superba culoarea!

    Reply
  9. kleo
    24 February, 2014 at 10:15 (6 years ago)

    vaaai cat de bine iti sta <3 trebuie sa o am 😀

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      24 February, 2014 at 10:49 (6 years ago)

      Ma bucur mult ca iti place, iar daca o incerci sunt curioasa ce nuanta iti iese 😀

      Reply
  10. Ana Onofrei
    24 February, 2014 at 10:30 (6 years ago)

    <3 superba <3
    ma bate gandul sa revin din nou roscata :)) dar trebuie sa ma abtin oricat de mult mi-ar place 🙁

    Reply
  11. Adina Mihai
    24 February, 2014 at 10:32 (6 years ago)

    Ai un par superb Ioana! Cu siguranta voi incerca si eu Nectra. Te pup

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      25 February, 2014 at 09:11 (6 years ago)

      Multumesc, Adina! Te rog sa imi spui cum ti se pare daca o vei incerca 🙂

      Reply
  12. Macnetize
    24 February, 2014 at 10:38 (6 years ago)

    Ioana, îți stă foarte, foarte bine. Și nu doar că te prinde culoarea atât de frumos, dar părul arată foarte sănătos, happy și plin de sănătate. Îmi place mult cum a ieșit și doar știi că sunt exigentă de fel. Și daaaa, vrem mai multe poze din infotrip, arată minunat locurile prin care te-ai plimbat. :*

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      25 February, 2014 at 09:12 (6 years ago)

      Multumeeesc. Stiu ca tu esti fff exigenta, doar se vede pe parul tau care aarata minunat! Te pup si promit sa revin cu mai multe impresii in curand :*

      Reply
  13. Dalia
    24 February, 2014 at 11:51 (6 years ago)

    Extraordinar de frumoasa culoarea :-X

    Reply
  14. federova
    24 February, 2014 at 15:25 (6 years ago)

    Cat de norocoase sunteți voi, care va sta bine in culoarea asta! E superb parul, felicitari! Contrastul dintre el si verdeata din spate e demential!
    Pup

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      25 February, 2014 at 09:12 (6 years ago)

      Hihi, am ales special locul in care sa fac pozele. Te puup

      Reply
  15. Maria
    24 February, 2014 at 18:00 (6 years ago)

    Imi place foarte mult schimbarea pe care ai facut-o. Iti sta minunat!
    Pozele sunt absolut superbe!

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      25 February, 2014 at 09:13 (6 years ago)

      Multumesc Maria si ma bucur nespus ca iti place :*

      Reply
  16. Georgia
    24 February, 2014 at 18:27 (6 years ago)

    Culoarea e fabuloasa si imi place mult cum iti vine! 🙂

    Reply
  17. Michelle
    24 February, 2014 at 22:26 (6 years ago)

    Ce drăguţă ești! Culoarea părului te prinde de minune!

    Reply
  18. irina andreea
    25 February, 2014 at 10:27 (6 years ago)

    foarte frumoasa nuanta!1 ma tenta si pe mine
    dar dupa ce m-am decolorat si vopsit la salon cu vopsea profesionala. aveam un castaniu in par.am facut marea greseala de a ma vopsi acasa cu vopsea fara amoniac. si iar mi-am inchis nuanta
    acum ca sa ma uniformizez m-am vopsit acasa cu vopsea cu amoniac nuanta mai inchisa./.sa nu se mai vada diferenta dintre radacini pe care prindea culoarea mai deschisa si varfuri care se incapatanau sa ramana inchise. acum ori ma incumet sa merg iar la salon sa ma decolorez..ori incer kitul ombre de la loreal./.sa =l aplic pe tot parul ca el decoloreaza//.dar mi-e cam frica sa fac asta acasa..ca am citit ca trebuie lasat putin sa actioneze si pana as intinde eu vopseaua…

    Reply
  19. mihaela
    25 February, 2014 at 11:19 (6 years ago)

    Nuanta asta mi-ar placea sa-mi iasa si mie, dar eu inca nu am bagat vopsea permanenta. Iti venea foarte bine culoarea anterioara, dar si asta. xo

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      25 February, 2014 at 11:56 (6 years ago)

      Multumesc!
      Eu cred ca ar mai trebui sa astepti daca inca nu ai folosit vopsea permanenta.
      Te puup

      Reply
  20. Alice wonders
    25 February, 2014 at 13:45 (6 years ago)

    Vad ca au blond cald in paleta lor, poate il incerc si eu. Arata incredibil in soare. Iti sta bine, dar eu te prefer mai aurie la par 😀

    Reply
  21. Andera
    4 March, 2014 at 14:24 (6 years ago)

    Îți stă super! Ador blogul tău.
    Keep it up!

    Reply
  22. Miruna
    5 March, 2014 at 16:10 (6 years ago)

    Imi place f mult cum a iesit parul tau ai putea te rog sa pui si poze cum arata acum ?te pup iti sta super

    Reply
    • Ioana Dumitrache
      5 March, 2014 at 17:09 (6 years ago)

      Voi face niste poze maine sau poimaine si voi pune. S-a mai estompat din culoare oricum. Acum este ceva mai pototlit :)))

      Reply