Mai jos vã prezint machiajul pe care îl port de obicei când sunt foarte grãbitã şi nu am mai mult de 10 minute la dispoziţie cã sã mã machiez.

Am folosit:
ten – fond de ten Rimmel Perfect Match 103 + Bourjois Healthy Mix 54, Pudra MUFE HD, Iluminator Peggy Sage, Blush Dior 639.
sprâncene – Aqua Brow 0 MUFE + fardurl Buck din paleta NAKED
ochi – un fard bej cu puţin sidef pe toatã pleoapa mobilã pânã spre arcadã – nuanţa Birthday suit + un roz foarte deschis cu particule mici de sclipici pentru arcadã – nuanţa Pink Cheeks – ambele din paleta Naked Eye de la Too Faced. Pentru a economisi timp, am conturat ochii cu dermatograf şi nu am fãcut codiţã. Eu am folosit unul maro de la Melkior/Peggy Sage şi apoi am aplicat un strat de rimel Smoky Lash MUFE.
buze – ruj Dior nuanţa 639 Lucky Timp de execuţie: 10 minute

Sper sã vã placã!

Ioana Dumitrache 1

Ioana Dumitrache2

Ioana Dumitrache3

Ioana Dumitrache4

Comentariile la 15 despre “My 10 minutes make-up

  1. Suzana spune:

    Ce dragut e rujul 😀
    Cunosc bine machiatul in graba si eu apelez cam la aceleasi trucuri: rapid, simplu => look fresh :))

  2. foarte dragut! imi place nuanta rujului

  3. Cosmina spune:

    am rama spoker face cand am vazut rujul, e genul de nuanta dupa care ma topesc! <3 sa stii ca aveam nevoie de un astfel de machiaj, mereu intru in criza de timp cand nu eusesc sa-mi incadrez machiatul in timpul de care dispun dimineata. :*

  4. Georgia spune:

    Ce dragut! Cam asa ma machiez si eu zi de zi, imi ia 5-10 minute. Rujul e superb, si cerceii imi plac mult. Esti o frumoasa! Pup

  5. Special Koko spune:

    Super pretty 😡

    1. Ioana spune:

      Thank you, hun! :*

  6. corina spune:

    Imi place machiajul tau.Ce ruj folosesti?Culoarea este superba

    1. Ioana spune:

      Corina este Dior 639 Lucky

  7. Coco spune:

    Nu imi plac sprancenele. Au un aspect artificial atat in ceea ce priveste forma cat si nuanta lor care este prea puternica in raport cu culoarea parului. Nu imi plac deloc. In rest e ok.

  8. Ioana spune:

    Este ok sa nu iti placa. Iti dai seama daca m-as pensa/tunde/machia in functie de cum vor altii cum ar fi? Tu faci asa sa inteleg?

    Ca sa vorbim putin despre culori si nuante, vreau sa iti spun ca parul meu are nuanta 6, adica cel mai inchis blond (in limbaj comun „saten”). Sprancenele au nuanta 8, adica blond cenusiu => ca sunt mai deschise cu 2 tonuri, exact cum ar trebui sa fie.
    Te mai invat ceva, ca doar esti aici ca sa inveti: 1 este cel mai inchis negru/brunet cu care te vopsi, iar 11 cel mai deschis blond.
    Ca sa facem un mic exercitiu si sa exersam ce ai invatat mai sus, spune-mi care segment este mai inchis: parul sau sprancenele?

    1. Coco spune:

      Intelegi gresit – Poate ca nu am fost eu destul de detaliata in exprimare – punctul de unde incepe o spranceana mi se pare ca este conturat prea rectangular tinand cont ca in mod natural spranceana nu este asa. Eu sunt adepta unor „muchii” mai estompate ca sa spun asa. Cat despre culoarea lor am facut remarca respectiva pt ca din poza asa mi se pare. Stiu regulile nuantelor in ceea ce priveste sprancenele. Oricum iti multumesc pt explicatii.

      1. Ioana spune:

        Stii cum este in domeniul esteticii, totul tine de gust. Suntem aici sa invatam 🙂

        1. Coco spune:

          Coret 🙂

  9. Aghinitei Maria spune:

    Iti sta f. bine cu nuanta aceasta cat mai aproape de natural. Esti superba si expeditiva ! 🙂

  10. Esti tare draguta si sprancenele chiar imi plac mult, am vazut recomandarile Anastasiei Soare si mi se pare ca te incadrezi perfect in reguli.

    Super make-up 🙂

Comentariile sunt închise.